[FOTO] II Bieg Marianny Orańskiej

sobota, 22.9.2018 20:31 7317 11

W sobotę 22 września biegacze po raz drugi rywalizowali na trasie wokół zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim.

Około 100 zawodników biegło ścieżkami wokół pałacu na dwóch dystansach 5 i 10 kilometrów.

W biegu na 5 kilometrów tryumfował Mikołaj Czeronek z Wrocławia, któremu zajęło to niecałe 18 minut.   Następny na mecie był Mykola Davydenko z Ukrainy, a trzeci Paklo Stepowsko z Clogov.

Najszybciej wśród pań 5 kilometrów pokonała Julia Diatlowa z Ukrainy, druga była Paulina Szarzyńska ze Świebodzic, a trzecia Sylwia Krzaczkowska z Zabłocia.

Na dłuższej trasie najlepszy był Ukrainiec Ivan Musiyako, który 10 km pokonał w czasie 00:34:04. Drugi na mecie był Krzysztof Jilek z Bystrzycy Kłodzkiej, a trzeci Bartosz Zając ze Strugi.

Wśród kobiet w biegu na 10 kilometrów zwyciężyła Anna Ficner ze Złotoryi. Druga była Khrystyna Kolomiiets z Warszawy, a trzecia Edyta Gardecka z Wałbrzycha.