[FOTO] Dzień Otwarty Strzelnicy BERDYSZ

niedziela, 24.3.2024 15:51 3299

Stowarzyszenie Strzelectwa Sportowego Berdysz z Kamieńca Ząbkowickiego zaprosiło wszystkich zainteresowanych strzelectwem i tych, którzy chcieliby poznać ten sport na Dzień Otwarty Strzelnicy zlokalizowanej w Ożarach. 

- Strzelnica powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie. Społeczność strzelców w Polsce jest bardzo duża, mamy ponad 200 tysięcy pozwoleń na broń, w samej gminie Kamieniec Ząbkowicki i powiecie jest mnóstwo posiadaczy broni i do tej pory nie mieliśmy tego typu obiektu. Oczywiście, są strzelnice działające w okolicy, ale to było niewystarczające. Padł pomysł, pojawił się inwestor w osobie Sylwestra Kowala, dwa lata temu założyliśmy stowarzyszenie i działamy - mówi prezes Stowarzyszenia Berdysz, Mateusz Gnaczy.

W ciągu dwóch lat od założenia Stowarzyszenia Berdysz do uruchomienia strzelnicy uzyskiwano niezbędną dokumentację do zbudowania obiektu, pozwoleń i uzgodnień. Strzelnica cały czas modernizowana, dostosowywana do potrzeb użytkowników. 

- Jest to strzelnica sportowa. Może z niej korzystać każdy, gdyż na strzelnicy nie ma wymogu posiadania pozwolenia na broń. Wystarczy do nas przyjechać - prowadzimy treningi strzeleckie w ramach działalności statutowej. Nie ma limitu wiekowego, osoba niepełnoletnia strzela po prostu pod okiem prawnego opiekuna - wyjaśnia Sylwester Kowal ze Stowarzyszenia Berdysz.

Jak dodają panowie, wojna na Ukrainie przyczyniła się do większego zainteresowania strzelectwem, wiele osób chce wiedzieć jak obsługiwać broń.

- Strzelec sportowy, amator nigdy oczywiście nie zastąpi regularnej armii, ale my jako stowarzyszenie stoimy na stanowisku, że znajomość obsługi broni szczególnie w tych dzisiejszych czasach jest ważna.

Powstanie strzelnicy i prowadzone na niej zajęcia być może pozwolą wyłowić kolejne sportowe talenty na naszym terenie.

- Naszym celem jest to, żeby zrzeszać ludzi, a przede wszystkim po ostatnim naszym spotkaniu z młodzieżą, okazało się, że mamy w naszej gminie naprawdę nieoszlifowane diamenty - trzy dziewczyny, które były u nas na spotkaniu, okazały się wybitne jeśli chodzi o strzelanie. Mamy nadzieje, że takich osób znajdzie się więcej. Na naszej strzelnicy może się doszkalać także wiele kół myśliwskich na osi 96 metrów. Wszystkich zapraszamy do współpracy - mówi Sylwester Kowal.  

Podczas Dnia Otwartego Strzelnicy Berdysz można było porozmawiać na temat sportu strzeleckiego, pozwolenia na broń, czy obejrzeć wystawę broni palnej. Zorganizowano strzeleckie zawody amatorów, nie zabrakło oczywiście czegoś ciepłego do zjedzenia!