[FOTO] Drugi dzień matur. Dziś egzamin z matematyki

środa, 5.5.2021 09:48 2655 1

Drugi dzień matur upłynął pod znakiem obowiązkowego egzaminu z matematyki. Zapytaliśmy maturzystów ząbkowickiego ogólniaka o wrażenia i obawy przed rozpoczęciem egzaminu oraz o przygotowanie do matury w epidemicznej rzeczywistości.

Maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich do egzaminu z matematyki przystępowali w dobrych nastrojach, choć nie bez normalnego w tej sytuacji stresu i pewnych obaw.

Jestem w klasie humanistycznej i rzeczywiście stresuję się przed matematyką. Boję się najbardziej, czy wystarczy mi czasu. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić chociaż jedno zadanie otwarte - mówi maturzystka ząbkowickiego liceum. 

Jak dodaje, egzamin z języka polskiego nie był bardzo trudny, choć jak zawsze można było potknąć się na jakimś zadaniu. 

 - Myślę, że wczorajszy egzamin z języka polskiego poszedł mi dobrze, boję się jednak, że nieświadomie zrobiłam jakiś błąd kardynalny, bo wybrałam akurat temat związany z "Lalką" Prusa. Najtrudniejszy z całej matury z polskiego wydawał mi się tekst o współczesnej mowie.

Maturzyści, z którymi rozmawialiśmy przyznają, że epidemiczna rzeczywistość i praktycznie rok zdalnej nauki nie ułatwiały przygotowania się do egzaminu dojrzałości.

- Owszem było trudniej, ale daliśmy radę przygotować się. Na pewno duża pomoc była ze strony nauczycieli, którzy nie zostawili nas samych sobie. Spotkania i lekcje odbywały się on-line, także dodatkowe zajęcia na przykład z polskiego czy z matematyki, które były typowym przygotowanie do matury - mówią.

Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór!

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

bojkot niedziela, 09.05.2021 20:42
Przykladni młodzi niewolnicy systemowi. Czy to bal maskowy?