[FOTO] Dożynki Wiejskie w Doboszowicach

poniedziałek, 11.9.2023 08:58 2600 0

9 września w Doboszowicach odbyło się święto plonów. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Mikołaja w Doboszowicach. Po  liturgii uroczystym korowodem zgromadzeni przeszli na boisko przy szkole, gdzie rozpoczęło się świętowanie.

Imprezę otworzyła sołtys, Beata Nicpoń wraz z przewodniczącą Rady Sołeckiej, Martą Miszkiewicz. Przywitały gości, podziękowały rolnikom za ich ciężką pracę oraz podziękowały wszystkim sponsorom i osobom, które wzięły udział w organizacji wydarzenia. Następnie głos zabrał burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego, Marcin Czerniec, który wraz z przewodniczącą Rady Gminy, Bernadetą Chodasewicz również dziękował za pracę oraz tegoroczne plony. Po uroczystym otwarciu imprezy, burmistrz wraz z sołtysem oraz starostami dożynek rozpoczęli uroczyste dzielenie się chlebem z zebranymi. Podczas misterium chleba, na scenie wystąpiły doboszowickie dzieci, które piękną piosenką i wierszami podziękowały rolnikom. Każdy gospodarz otrzymał od dzieci symboliczne podziękowanie.

Podczas dożynek, organizatorzy zapewnili masę atrakcji dla zgromadzonych: pPrzez całe popołudnie na najmłodszych czekał zamek dmuchany oraz zabawy z animatorką. Strażacy z OSP Doboszowice zorganizowali zabawę w pianie dla dzieci. O 18.00 odbył się koncert Romana Bosskiego z Drużyny Mistrzów. Był to niesamowity performance z dużą dawką historii. Po koncercie, Koło Gospodyń Wiejskich w Doboszowicach przeprowadziło konkursy dla dorosłych o tytuł Gospodyni i Gospodarza Roku. Panie i panowie zmierzyli się w konkurencjach zręcznościowych, a także spróbowali swoich sił w slalomie, mając na sobie AlkoGogle, w których mieli wizję jak po 3 promilach. Rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszą dekorację dożynkową posesji. Bezkonkurencyjną gwiazdą wieczoru okazał się teatr ognia grupy Falcon Fire. Niesamowity pokaz dopełnił to wspaniałe wydarzenie. Do później nocy trwała biesiada i zabawa pod gwiazdami.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)