[FOTO] Dożynki gminy Bardo w Dzbanowie

sobota, 2.9.2023 22:25 3755 3

Dożynki gminy Bardo, które odbyły się w Dzbanowie w sobotę 2 września, zakończyły obchody Święta Plonów w gminach powiatu ząbkowickiego.

Uroczystości w Dzbanowie rozpoczęły się mszą świętą polową, podczas której dziękowano za tegoroczne zbiory i trud rolników, odprawioną przez księdza proboszcza Piotra Szpiłyka, a której podniosłą oprawę muzyczną zapewnił zespół  Przełomiacy. Następnie starostowie dożynek, Elżbieta Tokarz i Ryszard Iwan, przekazali na ręce gospodarza, burmistrza Barda - Krzysztofa Żegańskiego, przekazali bochen chleba wypieczony z mąki z tegorocznych zbóż, by potem rozdzielono go wśród zebranych. 

Dziewięć sołectw przygotowało przepiękne, misternie wyplecione wieńce dożynkowe, a każdy przykuwał uwagę oryginalnością i formą wykonania. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę i korzystanie z atrakcji i oferty gastronomicznej. Na scenie wystąpiły zespoły "Przełomiacy", "Wesołe Nutki",  czy "Duet Romantica". Z kolei pokaz tańca przygotowały dzieci z grupy tanecznej CKiB. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną i pokazem sztucznych ogni. 

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

sklepowy wtorek, 05.09.2023 11:14
Słyszałem na mieście (w sklepie) że ostatnio odbyło się jakieś...
obserwator niedziela, 03.09.2023 11:06
nieciekawa oprawa polityczna,nie było p.Moniki,nie było p.Staszka wybitnego specjalisty od...
Mieszkaniec Dzbanowa niedziela, 03.09.2023 01:03
W sumie to fajna impreza ale według opinii ludzi będących...