komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 16 lutego 2019

Danuty, Julianny

[FOTO] Defibrylator nikomu krzywdy nie zrobi, nie bój się go używać

piątek, 8.2.2019 10:56 , komentarze: 13 , odsłony: 2358
kategorie artykułu:

W grudniu ubiegłego roku burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz podjął decyzję o zakupie czterech automatycznych defibrylatorów na potrzeby gminy Ziębice.

Urządzenie to umożliwia wykonanie defibrylacji elektrycznej w nagłych wypadkach przez osoby, które nie posiadają wiedzy i wykształcenia medycznego. Urządzenie podłączone z pacjentem potrafi rozpoznać stan pracy jego serca i zasugerować konieczność defibrylacji lub masażu serca. Wyłapuje również rytm pracy serca. Urządzenie jest tak skonstruowane, że bardzo precyzyjnie opisuje czynności, które należy wykonać u osoby potrzebującej pomocy tak, że może te czynności przeprowadzić zwykły przechodzień.

Defibrylatory zostaną ulokowane w czterech punktach Ziębic, gdzie znajdują się większe grupy ludzi. Urządzenia będą dostępne w Ziębickim Centrum Kultury, Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Gminnym Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej oraz w Urzędzie Miejskim.

W środę 6 lutego pracownicy instytucji, w których umieszczone zostaną defibrylatory korzystali ze szkolenia strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Henrykowie, która wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i często podejmuje interwencje na terenie gminy i poza nią. Szkolenie przeprowadzili Wojciech Damm i Paweł Minta.

- Nie trzeba się bać udzielania pomocy. Ten defibrylator jest tak skonstruowany, że nie wyrządzi krzywdy, ani poszkodowanemu, ani ratownikowi. Może za to uratować czyjeś życie - powiedział Wojciech Damm z Ochotniczej Straży Pożarnej w Henrykowie rozpoczynając szkolenie.

 

 

Wasze komentarze

O dokladnie
sobota, 09.02.2019 20:07 autor: Strażak
Czy te Defibrylatory są dostępne całodobowo???
piątek, 08.02.2019 12:36 autor: Nie damm
Ile czasu trwało to pseudo szkolenie?
piątek, 08.02.2019 19:09 autor: Mieszkaniec
72 godziny
piątek, 08.02.2019 19:33 autor: Mieszkaniec

poniedziałek, 11.2.2019 09:04
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC