komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

[FOTO] Czy remont Daszyńskiego zakończy się do 1 listopada?

piątek, 23.10.2020 19:08 , komentarze: 11 , odsłony: 3623
kategorie artykułu:

Trwa gruntowny remont ulicy Daszyńskiego w Ząbkowicach Śląskich. Wiele osób zastanawia się, czy jedna z głównych dróg dojazdowych do cmentarza będzie przejezdna 1 listopada, zgodnie z terminem ukończenia zadania.

Remont ulicy Daszyńskiego w Ząbkowicach Śląskich był jednym z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w tej części miasta. Bardzo zniszczona nawierzchnia tej ruchliwej drogi była ciągle łatana, co nie rozwiązywało problemu. W końcu pod koniec sierpnia tego roku rozpoczęła się modernizacja drogi. Na realizację przebudowy ul. Daszyńskiego Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała środki zewnętrzne w wysokości ponad 3,3 mln złotych.

Zgodnie z założeniami zadanie ma być zakończone do 30 października, co jest o tyle istotne, że ulica Daszyńskiego stanowi jedną z głównych dróg dojazdowych do ząbkowickiego cmentarza, a podczas corocznej zmiany organizacji ruchu 1 listopada na ulicach Bohaterów Getta i Daszyńskiego, ruch odbywał się nią jednokierunkowo.

Na jaki etapie są więc prace i czy ulica Daszyńskiego będzie przejezdna do Wszystkich Świętych?

Zadanie pn.: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę ul. Ignacego Daszyńskiego w Ząbkowicach Śląskich” realizowane jest terminowo. Ze względów technologicznych istotnym warunkiem jest pogoda oraz możliwość wystąpienia innych nieprzewidzianych czynników, które mogą mieć ewentualny wpływ na realizację inwestycji. Na dzień dzisiejszy wymieniona została sieć gazowa i wodociągowa, wykonano przebudowę kanalizacji burzowej, podbudowy, częściowo chodniki. Z dniem 27.10.2020r. Wykonawca rozpoczyna prace związane z układaniem nawierzchni bitumicznej. W zakresie wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu drogowego związanej z dniem Wszystkich Świętych decyzja zostanie podjęta w najbliższym czasie - mówi Stanisław Moderski z Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

 

 

Wasze komentarze

Do 1 grudnia nie będzie skonczone
sobota, 24.10.2020 18:00 autor: Miesz
Ludzie ja wam pomogę do kościoła na tacę albo...
niedziela, 25.10.2020 01:28 autor: Antypis
Urząd klęknie bez takiego specjalisty
niedziela, 25.10.2020 00:42 autor: Hakd
dzisiaj, 6 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
czwartek, 26.11.2020 11:29
1
poniedziałek, 23.11.2020 11:20
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele