komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 29 lutego 2020

Lecha, Lutoslawa

[FOTO] Czas podsumowań, planów i podziękowań. Spotkanie noworoczne gminy Złoty Stok

piątek, 24.1.2020 15:03 , komentarze: 4 , odsłony: 3164
kategorie artykułu:

Spotkanie noworoczne gminy Złoty Stok było okazją do podsumowania zadań inwestycyjnych, działalności instytucji gminnych i stowarzyszeń w ubiegłym roku,a także do podziękowania wszystkim, którzy swoim zapałem i pracą przyczyniają się rozwoju gminy Złoty Stok.

Spotkanie noworoczne odbyło się 23 stycznia w wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Mąkolnie, która prezentuje się nowocześnie i elegancko. Pojawili się tam radni, przedstawiciele jednostek samorządowych i powiatowych,  służb mundurowych, organizacji i stowarzyszeń. Zebranych przywitała burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Ruszkowską, które podziękowały wszystkim za owocną współpracę dla dobra gminy i całej społeczności.

W swoim wystąpieniu burmistrz Grażyna Orczyk dokonała obszernego podsumowania 2019 roku. W gminie wykonano kilka dużych inwestycji, jak remont ulicy św. Jadwigi, ul. Działkowej, zakończenie termomodernizacji ratusza, stworzenie placu zabaw i miejsca rekreacji dla rożnych grup wiekowych na tzw. Humlu, dokończenie renowacji mauzoleum, przebudowa muru w Laskach, czy przebudowa mostu i drogi powiatowej w Mąkolnie. Zrealizowano także szereg mniejszych, ale niezwykle ważnych i oczekiwanych przez mieszkańców zadań. Można tu wymienić m.in. remont boisk sportowych w Mąkolnie, poprawę infrastruktury komunalnej, zakup nowej śmieciarki, nowy plac zabaw na Koloni w Złotym Stoku czy założenie monitoringu miejskiego. Burmistrz opowiedziała także  programach realizowanych przez gminę i o współpracy z innymi jednostkami i instytucjami.

Grażyna Orczyk przedstawiła najważniejsze inicjatywy i wydarzenia 2019 roku nie tylko z każdego sołectwa, szkoły, przedszkoli i stowarzyszeń działających w gminie Złoty Stok, ale także jednostek gminnych.

W planach samorządu na 2020 rok jest m.in. renowacja kościoła poewangelickiego, czy budowa ścieżki rowerowej z centrum miasta, przez ulicę Złotą do Wapienników, a także przebudowa  ul. Sudeckiej i placu Tadeusza Kościuszki.

Noworoczne spotkanie urozmaiciły występy artystyczne. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Złotym Stoku przedstawiła "Dziewczynkę z zapałkami", a rozbawiła wszystkich Wataha Stacha. Przepyszny poczęstunek dla zebranych przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Mąkolnie.

 

 

Wasze komentarze

Stanowczo za mało. Dobrze że obiad był na poczatku bo...
piątek, 24.01.2020 16:20 autor: Malik
czwartek, 27.2.2020 14:23
środa, 26.2.2020 08:01
wtorek, 25.2.2020 10:02
wtorek, 25.2.2020 09:41
poniedziałek, 24.2.2020 12:29
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa