[FOTO] Chorągiew Księstwa Ziębickiego osiągnęła sukces na otwarciu Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego

czwartek, 26.5.2022 10:05 371 0

Miniony weekend trwający od 21 do 22 maja bieżącego roku na długo pozostanie w pamięci Chorągwi Księstwa Ziębickiego. 21 maja br. w uroczystości otwarcia Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Byczynie, zorganizowanego z inicjatywy Opolskiego Bractwa Rycerskiego, niesione hasło “Chwała Rycerstwu Polskiemu” została zainicjowana z ust praktycznie stuprocentowego składu Ziębickiego bractwa rycerskiego. Dla “starych wyjadaczy” moment ten był istotnie wyjątkowy.

W tegorocznej turniejowej edycji do reprezentacji bractwa dołączyli po dłuższej posusze długoletni reprezentacji z Ziębic. Ponowne wspólne spotkanie, jak zawsze, przełożono również w osobistą odskocznię i wspólną zabawę! Ziębickie Bractwo nie wróciło też z pustymi rękoma! Bartosz Kozioł wywalczył w konkurencji pojedynków na miecz krótki oraz tarczę miejsce w półfinałach. Krzysztof Napieraj, głównodowodzący grupy, po przejściu ogromnej fizycznej metamorfozy, kierując się swoją determinacją, odniósł swój prywatny, osobisty sukces, docierając w w/w konkurencji do samych ćwierćfinałów!

Już na tym etapie niniejszej relacji, należy się aplauz dla Ziębickich “fajterów”!… Jeszcze tego samego dnia Ziębicka Chorągiew wywalczyła drugie miejsce w potyczkach bohurtowych typu 3x3. Naszą kadrę zasilali: Maciej Zakrzeczkowski, Krzysztof Napieraj, Przemysław Skopik, Bartosz Kozioł, Radosław Rowiński z RKS Silesia oraz gościnnie Jakub Rospond z Kompanii Gryfitów.

Mamy być z czego dumni! Wspomnienia gościny w Grodzie Byczyna jeszcze na długo pozostaną w pamięci Chorągwi Księstwa Ziębickiego. Naładowani pozytywną energią reprezentanci są również gotowi na kolejne turniejowe wyzwania! W imieniu Chorągwi Księstwa Ziębickiego dziękujemy Opolskiemu Bractwu Rycerskiemu oraz Ziębickiej społeczności za motywację do dalszej działalności.Chwała Rycerstwu Polskiemu!

Relacja i zdjęcia: Chorągiew Księstwa Ziębickiego

Dodaj komentarz

Komentarze (0)