[FOTO] Bieg Tropem Wilczym w Kamieńcu Ząbkowickim

niedziela, 15.8.2021 11:05 2487 0

W Kamieńcu Ząbkowickim odbyła się kolejna edycja "Biegu Tropem Wilczym", która zgromadziła prawie 70 uczestników: dzieci, dorosłych i seniorów.

Bieg, którym oddano hołd Żołnierzom Wyklętym, rozpoczął się w Kamieńcu Ząbkowickim w niedzielę 15 sierpnia o godzinie 9.00. Wzięło w nim udział około 70 osób, którzy biegiem, truchtem i spacerkiem pokonali dystans  1963 metrów - jest odwołanie do roku śmierci ostatniego poległego w walce Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek.

Tradycyjnie już w Kamieńcu "Bieg tropem Wilczym" rozpoczął się od odczytania listu prezydenta i odśpiewania hymnu narodowego.

- Bardzo się cieszę, że rodacy coraz powszechniej uznają za bohaterów naszej niepodległości żołnierzy antykomunistycznego podziemia i składają im hołd. Uważam za niezwykle potrzebne, by oprócz oficjalnych uroczystości – centralnych i lokalnych – pamięć o Wyklętych-Niezłomnych i wiedza o ich walce z czerwonym totalitaryzmem docierały za pomocą różnorodnych wydarzeń, publikacji i pamiątek zwłaszcza do młodego pokolenia. Dlatego gorąco dziękuję wszystkim Państwu, którzy korzystając z masowych imprez sportowych i rekreacyjnych, przybliżają tysiącom Polaków wartości i tradycje patriotyczne - napisał prezydent Duda.

Wszyscy uczestnicy kamienieckiego biegu oprócz koszulek, medali i pakietów startowych otrzymali na mecie darmowy bilet na zwiedzanie Pałacu Marianny Orańskiej.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)