komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 25 marca 2019

Marioli, Wieczyslawa

[FOTO] Babski wieczór w Janowcu

czwartek, 14.3.2019 09:56 , komentarze: 1 , odsłony: 1470
kategorie artykułu:

Ubiegły sobotni wieczór należał do kobiet! Również w Janowcu nie mogło się obyć bez imprezy z programem rozrywkowym, śpiewami i ucztą – wszystko to dla najpiękniejszych przedstawicielek ludzkości, które niestety tylko w jeden dzień w roku mogą bezkarnie poszaleć do późnej nocy.

Ludowy Amatorski Janowiecki Teatr (LAJT) przygotował na tę okazję humorystyczne scenki, najpiękniejsze i najśmieszniejsze wiersze o kobietach, a także piosenki pochodzące głównie z repertuaru Maryli Rodowicz (też wspaniałej kobiety) z nowymi tekstami napisanymi przez reżyserkę naszego teatru – Aśkę Tofel (bez wątpienia również kobietę). Wystrój świetlicy w Janowcu nawiązywał do wystroju typowego buduaru, a raczej garderoby prawdziwej współczesnej damy. W przygotowaniu dekoracji pomogły panie Małgorzata Konarska, Henryka Skrakowska i Barbara Nowak, wielbicielki naszych działań, którym serdecznie dziękujemy.

Ponad 40 pań zgromadzonych w świetlicy bawiło się przy tekstach o zabarwieniu liryczno-satyrycznym, opowiadających w prawdziwy i czasem zaskakujący sposób o życiu kobiet, ich codziennej prozie życia i chęci zabawy. Najbardziej rozbawiła wszystkich nowa wersja piosenki „Baśka”, w której udało się odczarować ten jakże szowinistyczny tekst i tym razem zaśpiewać o nie do końca przyzwoitych doświadczeniach z mężczyznami J . Punktem kulminacyjnym była piosenka „Niech żyje bal” z nieco zmienionymi słowami, podczas której odważni panowie z grupy Radykalnych Kogutów Domowych wyszli na salę, wnosząc szampana dla pań.

Wspólna zabawa trwała wiele godzin, stoły uginały się pod pysznościami, a na koniec każda kobietka otrzymała pięknego bratka w doniczce – z życzeniami naszego radnego Piotra Urbaniaka.

Za przygotowanie imprezy dziękujemy reżyserce i autorce tekstów Joannie Tofel, za profesjonalną oprawę muzyczną – Pawłowi Oleaszowi i jego żonie (za wyrozumiałość), za przygotowanie poczęstunku paniom z Grupy Odnowy Wsi – jesteście wspaniałe! Ale przede wszystkim dziękujemy mieszkankom Janowca i gościom za przybycie!

tekst:  Agnieszka Kornaś, foto: Paweł Oleasz

 

 

Wasze komentarze

Super wioska;) jak bym mial pieniadze to bym sie tam
piątek, 15.03.2019 16:19 autor: Drwal

piątek, 22.3.2019 08:42
11
środa, 20.3.2019 16:07
8
wtorek, 19.3.2019 12:34
13
wtorek, 19.3.2019 11:16
3
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC