komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Kai, Leonii

[FOTO] 1,5 metra szacunku dla rowerzystów

poniedziałek, 29.10.2018 09:22 , komentarze: 3 , odsłony: 1436
kategorie artykułu:

W sobotę 27 października na ząbkowickim Rynku grupa rowerzystów z powiatu uczestniczyła w happeningu "1,5 metra szacunku dla rowerzystów".  

 

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi kierowców samochodów na zachowanie bezpiecznej odległości od rowerzysty podczas wyprzedzania. 

Nasza kampania nie jest działaniem nakazowym, nie chcemy zmian w prawie, nie chcemy faworyzować rowerzystów jako użytkowników drogi. Chcemy zwrócić uwagę na jeden aspekt - szacunek dla ludzkiego życia - mówi organizator happeningu Bogdan TułaKorzystając ze wsparcia programu Dolnośląskie Małe Granty, finansowanego z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego postanowiliśmy przygotować działania mające zwrócić uwagę na problem, który generuje najwięcej wypadków śmiertelnych z udziałem rowerzystów, a mianowicie wymijanie rowerzysty jadącego drogą.Polskie prawo reguluje to w ten sposób, że należy wymijać rowerzystę z odstępem co najmniej jednego metra i z zachowaniem szczególnej ostrożności. O ile w warunkach terenu zabudowanego, gdzie kierujący pojazdem dostosowuje się do ograniczeń prędkości, jest to odstęp wystarczający, to poza teren zabudowanym wymijanie rowerzysty z prędkością bliską 90 km/h stwarza już pewne zagrożenie - dodaje.

 

Zebrani na rynku rowerzyści dostali odblaskowe kamizelki, a następnie przejechali ulicami miasta, by na ulicy Modrzewiowej uczestniczyć w warsztatach pierwszej pomocy. 

 

 

 

 

Wasze komentarze

Bodzio chce dobrze, ale i tak guzik z tego wyniknie....
wtorek, 30.10.2018 01:40 autor: Olo
Brawo, potrzeba więcej takich akcji, jeżdzę rowerem i już nie...
poniedziałek, 29.10.2018 12:04 autor: bikefan

poniedziałek, 15.4.2019 21:15
2
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.