komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 5 marca 2021

Adriana, Fryderyka

[AKTUALIZACJA - wypowiedź wójta Ciepłowód] Włodarze naszych gmin wspierają akcję szczepień. Czy sami też się zaszczepią?

wtorek, 19.1.2021 11:22 , komentarze: 25 , odsłony: 4609
kategorie artykułu:

Trwa ogólnokrajowa akcja "Szczepimy się" mająca na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa o szczepionce i propagowanie szczepienia przeciw COVD-19. Czy burmistrzowie i wójtowie gmin w powiecie ząbkowickim dadzą przykład swoim podwładnym oraz mieszkańcom i zaszczepią się? Czy włączą się w akcję promocyjną szczepień? Sprawdziliśmy.

[AKTUALIZACJA - wypowiedź wójta Ciepłowód] 

Szczepienie się przeciw COVID-19 stanowi sprawę bardzo indywidualną. Na decyzję o zaszczepieniu wpływ ma wiele czynników, między innymi stan zdrowia. Niemniej jednak czekam na termin, w którym zostanie wyznaczona grupa osób podlegających szczepieniu, do której będę się kwalifikował.

Odpowiadając na pytanie odnośnie akcji promocyjnej szczepień wśród mieszkańców Gminy Ciepłowody informuję, że już prowadzimy takie działania. W naszym Ośrodku Zdrowia utworzony został punkt szczepień. Na chwilę obecną mamy już 100% obłożenia, zakwalifikowanej do szczepienia pierwszej grupy uprawnionych osób. Ponadto zapewniamy transport mieszkańców, wskazanych przez SP ZOZ Gminny Ośrodek Zdrowia w Ciepłowodach do naszego punktu szczepień. Mieszkańcy
są również informowani na bieżąco o Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19 poprzez informacje zamieszczanie na administrowanych przez nas stronach internetowych.

Wójt Gminy Ciepłowody

/-/ Łukasz Białkowski

 

[AKTUALIZACJA] 

Wójt gminy Stoszowice, Paweł Gancarz, przyznaje, że nadzieją na wyjście z patowej sytuacji, w jakiej znalazł się świat i Polska z powodu epidemii koronawirusa są szczepienia. 

Od blisko roku nasze życie zostało podporządkowane covid19. Nie sposób wyliczyć zmian, które nastały, gdy wirus zadomowił się w każdym obszarze życia. Nie mieliśmy wyjścia, musieliśmy odnaleźć w sobie zdolność do adaptacji i sprostać nowym oczekiwaniom. Cały świat czeka na wyjście z tej patowej sytuacji. Nadzieją było wynalezienie szczepionki. Dzisiaj, gdy powoli dostęp do niej staje się coraz powszechniejszy, wydaje się, że to jedyna droga do zatrzymania pandemii. Naturalnym stało się rozwinięcie w tym zakresie współpracy: transferu informacji, spraw organizacyjnych i promocji. Walczymy o to, aby wiedza o szczepieniach dotarła do jak najszerszej liczby odbiorców. Dzisiaj rejestrować się mogą osoby powyżej 60 roku życia. To ważne, by skorzystali z tego świadczenia, gdyż to właśnie oni są grupą najbardziej narażoną na powikłania pocovidowe. Na szczęście, seniorzy chętnie korzystają z tego przywileju i są świadomi jak wiele dobrego to dla nich oznacza. Te działania to kolejny etap współpracy Gminy Stoszowice z Przychodnią Zdrowia w Budzowie w kwestii ograniczenia zakażeń w naszej gminie. W czerwcu 2020 roku przetestowaliśmy pilotażowo, jako jedyni w Polsce, wszystkich pracowników oświaty. Covid19 to podstępny i cichy wirus, w postaci bezobjawowej jest niemal niemożliwy do wychwycenia. Uważam, że jeśli pojawi się szansa na szczepienie dla kolejnych grup, powinniśmy z niej jak najszybciej skorzystać. To dowód naszej wspólnej odpowiedzialności - mówi Paweł Gancarz. 

Nadal oczekujemy na odpowiedź od wójta Ciepłowód Łukasza Białkowskiego. 

 

 

Ostatnie tygodnie przyniosły wyraźny wzrost zainteresowania szczepionkami przeciw COVID-19. Według przytaczanych przez rząd danych już 68 proc. Polaków chce się zaszczepić. Od 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla konkretnych grup wiekowych lub zawodowych.

Mimo że zainteresowanie szczepieniami wzrosło, nadal potrzebna jest intensywna kampania promująca i przykład osób publicznych. Redakcja Doba.pl zapytała burmistrzów i wójtów gmin powiatu ząbkowickiego, czy zamierzają się szczepić i czy w jakiś sposób oni sami lub kierowane przez nich urzędy włączą się w propagowanie szczepień?

Większość samorządowców zdecydowanie popiera szczepienia i zapowiada, że nie tylko chce się zaszczepić, ale także włączyć się w akcję promocyjną. 

Tak oczywiście, gdy tylko będzie taka możliwość to zaszczepię się. Myślę, że rozsądni ludzie rozważą ten temat i ruszą na szczepienia. Jeśli chcemy wyjść z tego trudnego czasu, to jest to jedyna droga. Koronawirus wciąż jest blisko nas i nie możemy lekceważyć zagrożenia. Kiedy będzie taka możliwość to polecam skorzystać ze szczepień, abyśmy mogli jak najszybciej wrócić do normalnego życia gospodarczego - i co najważniejsze, społecznego. Będziemy prowadzić i angażować się w miarę naszych możliwości w akcje promocji Narodowego Programu Szczepień. Uważam, że jako przedstawiciele powiatu jesteśmy zobowiązani do promowania szczepień oraz dawania przykładu i zachęcania mieszkańców do podejmowania mądrych i odpowiedzialnych decyzji, których skutki pomogą nam wszystkim wrócić do normalności - deklaruje starosta ząbkowicki Roman Fester.

Tego samego zdania jest burmistrz gminy Bardo.

- Od momentu, kiedy rząd podał do publicznej wiadomości informację o szczepieniach w naszym kraju oraz o wprowadzeniu etapowania szczepień wiedziałem, że zaszczepię się w pierwszym możliwym dla mnie terminie. Dzisiaj, to priorytet i sprawdzian z odpowiedzialności dla każdego. Nie wyobrażam sobie funkcjonować w obecnej rzeczywistości bez zabezpieczenia współpracowników, swoich bliskich czy siebie. Dlatego jestem za szczepieniem i będę promować szczepienia wśród mieszkańców naszej gminy! Już z resztą podjęliśmy działania, które mają na celu umożliwienie najstarszym mieszkańcom gminy transport do ośrodka zdrowia w Bardzie, by otrzymać szczepionkę. Apeluję do wszystkich: #SZCZEPIMY SIĘ! - przekonuje burmistrz Barda Krzysztof Żegański. 

Burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego, Marcin Czerniec, informuje, że także się zaszczepi, a Urząd Miejski i Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych będą prowadziły akcję promocyjną szczepień wśród mieszkańców.

Jako jedyna kobieta wśród włodarzy powiatu ząbkowickiego przykład w sprawie szczepień da burmistrz Złotego Stoku. 

Będę się szczepić przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Urząd Miejski w Złotym Stoku będzie prowadził akcję promocyjną szczepień wśród mieszkańców. Już prowadzimy współpracę w tym zakresie z Praktyką Lekarza Rodzinnego dr Ewy Seweryn, która będzie prowadzić szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień - mówi Grażyna Orczyk, burmistrz Złotego Stoku. 

 Także burmistrz Ziębic, Mariusz Szpilarewicz, zapowiada, że się zaszczepi.

Obowiązkiem gminy zgodnie z decyzją wojewody jest zapewnienie transportu dla osób niepełnosprawnych i starszych, niesamodzielnych, które nie mają wsparcia rodziny, znajomych lub sąsiadów. Mamy też pomóc w informowaniu o punktach szczepień i w tym celu uruchomimy infolinię. Na tym się skupimy - dodaje pytany o promowanie szczepień wśród mieszkańców.

Jedynie burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek, nie deklaruje jednoznacznie chęci zaszczepienia się.

Jeżeli przyjdzie kolej (odpowiedni etap) na szczepienie grupy osób, do której będzie kwalifikował się burmistrz, to wtedy podejmie ostateczną decyzję. Patrząc jednak na autorytety i szanowanych przez burmistrza lekarzy m.in. prof. Tomasza Grodzkiego, prof. Alicję Chybicką, prof. Krzysztofa Simona czy dr Romana Szełemeja to nikt nie powinien mieć wątpliwości co do szczepień na COVID-19 - wyjaśnia Szymon Radziszewski z Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. 

 

 

 

Wasze komentarze

brawo
sobota, 23.01.2021 17:12 autor: ja
panie Gancarz pan brał udział w marszu kobiet na...
środa, 20.01.2021 09:39 autor: JAN
Swięta prawda dlatego ja bym go nie szczepił
środa, 20.01.2021 13:21 autor: organista
I pewnie krzyczał wy............ć
środa, 20.01.2021 17:18 autor: Sąsiadka
Bialkowski jeszcze nie wie, musi się taty zapytać -)
środa, 20.01.2021 07:34 autor: Donosiciel
Włodarze PO winni zaszczepić się ostatni.
wtorek, 19.01.2021 21:14 autor:
nikt z nich nie ma powyżej 60 lat chyba,...
wtorek, 19.01.2021 14:32 autor:
Romek juz jest po 60 :)
środa, 20.01.2021 17:30 autor: tomek
kiedy będą ich szczepić coś już wiadomo?
wtorek, 19.01.2021 14:59 autor:
brawo panowie i pani burmistrz!
wtorek, 19.01.2021 11:39 autor: Ola
Tylko jak się już szczepia to niech się nie puszczają.
wtorek, 19.01.2021 12:39 autor: Gość
A ty co ministrant, że się szczepiasz?
wtorek, 19.01.2021 12:42 autor:
środa, 10.2.2021 08:36
6
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele