komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 17 kwietnia 2021

Rudolfa, Roberta

[AKTUALIZACJA: Szczepienia w gminie Kamieniec Ząbkowicki i Złoty Stok] Trwają szczepienia nauczycieli

piątek, 19.2.2021 18:11 , komentarze: 3 , odsłony: 4151
kategorie artykułu:

Od 12 lutego trwa szczepienie nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego, przedszkolnego i pracowników żłobków. Ilu chętnych do takich szczepień było w poszczególnych gminach powiatu ząbkowickiego? Ilu już udało się zaszczepić?

[AKTUALIZACJA 24.02.] 

KAMIENIEC ZĄBKOWICKI

 W szkołach gminy Kamieniec Ząbkowicki w klasach I-III pracuje 22 nauczycieli, chęć zaszczepienia zgłosiło 7, 6 z nich już zostało zaszczepionych.

Natomiast w placówkach przedszkolnych pracuje 21 nauczycieli, tylko 3 z nich chciało się zaszczepić, dwóch już zostało zaszczepionych. 

 

ZŁOTY STOK

Na terenie gminy Złoty Stok w klasach I-III zatrudnionych jest 14 nauczycieli, chęć zaszczepienia się  zgłosiło 9 spośród nich, zaszczepiło się już 7 osób.

Natomiast w przedszkolach pracuje 8 nauczycieli, spośród których chęć zaszczepienia się zgłosiły 2 osoby, a zaszczepiła się dotychczas jedna osoba.

 

Szczepienia nauczycieli w Polsce

12 lutego w całej Polsce ruszyły szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. W pierwszej turze szczepieni są nauczyciele klas I-III, które wróciły do nauczania stacjonarnego, (w tym wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej), nauczyciele wychowania przedszkolnego, pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, placówek pieczy zastępczej oraz dziennych opiekunów (kadra pedagogiczna), osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy, nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.

Natomiast od 15 lutego do 19 lutego trwa rejestracja dla pozostałych pracowników placówek oświatowych. Na szczepienia mogą zarejestrować się:

  • nauczyciele wszystkich szkół i placówek do 65. roku życia, w tym również ci, którzy nie zgłosili się na szczepienie w pierwszej turze, a byli do tego uprawnieni – więcej informacji
  • nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach do 65. roku życia

UWAGA! Na szczepienie mogą zarejestrować się osoby urodzone od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003.

Nauczyciele, którzy są nieobecni w pracy z powodu choroby, urlopu, przeniesienia w stan nieczynny, oddelegowania do pracy w związku zawodowym również mogą rejestrować się na szczepienia!

Nauczyciele urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mieli możliwość zaszczepienia w późniejszym terminie. O terminie i sposobie rejestracji będziemy informować.

 

Szczepienia nauczycieli w powiecie ząbkowickim

 Szczepienia kadry i pracowników szkół rozpoczęły się także w gminach powiatu ząbkowickiego. Zapytaliśmy urzędy, ile osób zgłosiło chęć zaszczepienia się, a ile już zostało zaszczepionych.

CIEPŁOWODY

Jako pierwszy odpowiedzi udzielił Urząd Gminy w Ciepłowodach. Na 12 pracujących w gminie nauczycieli klas I-III połowa, 6 osób, zapisała się na szczepienie. Natomiast z nauczycieli wychowania przedszkolnego do szczepień zgłosili się wszyscy - 4 osoby. Do dnia, w którym otrzymaliśmy odpowiedź od gminy, a więc 16 lutego, nie zaszczepiono jeszcze nikogo z tych osób.

 

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

W gminie Ząbkowice Śląskie na 74 nauczycieli uczących w klasach I-III, chęć zaszczepienia zadeklarowały 54 osoby, natomiast z zatrudnionych na terenie gminy nauczycieli i pracowników  przedszkola uprawnionych do szczepienia (92 osoby), do szczepienia zgłosiło się 40 osób. Do czwartku 18 stycznia zaszczepiono 37 nauczycieli nauczania początkowego (I-III) i 21 nauczycieli i pracowników przedszkola.

 

 ZIĘBICE

W gminie Ziębice w klasach I-III uczy 61 nauczycieli (wraz z nauczycielami "przedmiotowcami" np. religia, języki obce itp. oraz nauczycielami świetlicy). Spośród nich 24 zgłosiło chęć zaszczepienia się.

Jeśli chodzi o nauczycieli i pracowników przedszkola chętnych na zaszczepienie się jest 10 osób, spośród 65 osób zatrudnionych w tych placówkach.

Do 18 lutego zaszczepiono 15 nauczycieli nauczania początkowego z gminy Ziębice oraz 6 nauczycieli i pracowników przedszkoli.  

----- 

Na odpowiedzi pozostałych urzędów nadal czekamy. Kiedy je otrzymamy artykuł będzie aktualizowany. 

 

Wasze komentarze

ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe