[AKTUALIZACJA] Pobili na śmierć znajomego. Tragedia koło Ciepłowodów

poniedziałek, 18.9.2023 10:31 9981

Informację o nagłej śmierci 44-letniego mieszkańca gminy Ciepłowody policjanci otrzymali 15 września. Czy popełniono morderstwo? Trwa dochodzenie i sekcja zwłok. Policja i prokuratura nie udzielają szczegółowych informacji. 

 - 15 września o godz. 18.45 policjanci dostali policjanci otrzymali zgłoszenie o nagłym zgonie 44-letniego mężczyzny w jednej ze wsi w gminie Ciepłowody. Na miejscu było również pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził zgon mieszkańca gminy Ciepłowody. Obecnie policjanci wykonują dalsze czynności w sprawie. Zatrzymano dwie osoby - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy policji w Ząbkowicach. 

- Z sekcji zwłok wynika, że przyczyną zgonu 44-latka były obrażenia w obrębie jamy brzusznej. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów pobicia ze skutkiem śmiertelnym dwóm osobom, które zostały przesłuchane w charakterze podejrzanych. Ofiara znała te osoby, byli to mieszkańcy tej samej gminy. Na tym etapie nie ujawniamy, kim są zatrzymani, nie upubliczniamy treści ich wyjaśnień. Osoby te zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 5 lat do dożywocia - powiedział redakcji Doba.pl Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.