komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

Zygmunt Zelek odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

czwartek, 10.6.2021 13:12 , komentarze: 0 , odsłony: 477
kategorie artykułu:

W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej minister Andrzej Dera, w towarzystwie Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, wręczył odznaczenia państwowe, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

W zaszczytnym gronie uhonorowanych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społeczno-kombatanckiej na rzecz środowiska sybirackiego- znalazł się mieszkaniec Bystrzycy Dolnej (gmina Świdnica) Pan Zygmunt Zelek! Serdecznie gratulujemy!

Zygmunt Zelek urodził się w 1940 roku na Syberii w miejscowości Kalucze Irkucka Obłast. Wraz z rodzicami i młodszą siostrą powrócił do Polski w czerwcu 1946. W roku 1951 zamieszkał w Bystrzycy Dolnej. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej pracował w Zakładach Wytwórczych Aparatury Precyzyjnej na stanowisku kierownika. Następnie w Lidze Obrony Kraju na stanowisku instruktora strzelectwa sportowego w powiecie świdnickim. W 1989 roku wstąpił do Związku Sybiraków i nadal jest jego aktywnym członkiem. Od 2000 roku jest Prezesem Związku Sybiraków Koło Ziemi Świdnickiej. Od wielu lat czynnie uczestniczy w spotkaniach z młodzieżą świdnickich szkół przedstawiając sytuację Polaków zesłanych na Syberię. Wyróżnia się niezwykłą pogodą ducha, chęcią niesienia bezinteresownej pomocy, otwartością.

 

Wasze komentarze

wtorek, 15.6.2021 12:24
wtorek, 15.6.2021 08:30
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica