Zuchwała kradzież w kościele. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

piątek, 9.2.2024 13:42 1532 3

Policjanci Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy otrzymali podziękowania za swoją służbę. Proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisława i Wacława w Świdnicy - ks. Marcin Gęsikowski w piątek 9 stycznia br. złożył wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy i osobiście podziękował funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy, którzy pracowali przy sprawie ustalenia sprawcy kradzieży z włamaniem do gabloty w świdnickiej katedrze. 

 Ksiądz proboszcz dziękował za zaangażowanie oraz profesjonalną pracę, która pozwoliła szybko ustalić sprawcę tego czynu. Skradzione dewocjonalia mają znaczną wartość duchową.

PRZYPOMINAMY!  Do zdarzenia doszło o godz. 17.00 w niedzielę 4 lutego 2024 roku. Nieznany wówczas sprawca po zniszczeniu szyby w jednej z gablot bocznego ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy świdnickiej Katedry dokonał kradzieży medalików (wot) i zawieszek.

 Świdnicka Policja prowadzi postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świdnicy  w sprawie znieważenia miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych poprzez wybicie szyby w gablocie wotywnej wyżej opisanego ołtarza bocznego. 

 - Policjanci Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy od pierwszych godzin po zgłoszeniu pracowali nad sprawą, wykonując szereg czynności, które pozwoliły na ustalenie sprawcy tego czynu. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Do ustalenia sprawcy znacząco przyczynił się monitoring wizyjny katedry, który zarejestrował całe zdarzenie -mówi asp. Magdalena Ząbek Oficer Prasowy KPP Świdnica.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

O dalszym losie 64-latka zdecyduje Sąd, mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

foto - KPP Świdnica

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

autor piątek, 09.02.2024 17:28
pobożny facet, chciał mieć medaliki w domu! -Za co...
niedziela, 11.02.2024 13:44
Kup Medalik, kup na szyje- to Cię tramwaj nie zabije
sobota, 10.02.2024 15:17
Za to że dał się złapać,a tak na poważnie stary...