Zobacz, jak prezentują się nowe elektryczne autobusy, które rozpoczęły kursowanie po Świdnicy [Foto]

piątek, 2.6.2023 12:19 1318 0

 

W czwartek 1 czerwca w Świdnicy zaprezentowano sześć nowych, elektrycznych autobusów marki Volvo zakupionych dla miasta za ponad 16,6 mln złotych. Pojazdy wyjechały oficjalnie na ulice Świdnicy i rozpoczęły kursowanie liniowe.

- To właśnie dla dzieci, w trosce o zachowanie dla nich i następnych pokoleń środowiska naturalnego w możliwie najlepszym stanie tworzony jest świdnicki zielony ład, którego elementy komunikacyjne są konsekwentnie wdrażane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy. Dziękuję za obecność dyrektorowi Maciejowi Sylwanowiczowi z Volvo Buses, elektryki Volvo na stałe wpisały się w świdnicki krajobraz. Szkoda, że pod tym znakiem firmowym nie będzie nam dane zakończyć zielonej transformacji miejskiego transportu publicznego. Dziękuję prezesowi miejskiej spółki MPK, Panu Tomaszowi Kurzawie za świetny plan i jego realizację! Dobrze było spotkać spore grono pracowników MPK, dzięki którym krwioobieg połączeń autobusowych tętni życiem. Spore wyrazy uznania należą się obecnym na tej miniuroczystości dzieciom z SP4, które mają dużą wiedzę na temat ekologii i często są krytyczne wobec tego, co dzieję się wokół nich - relacjonowała na swoim facebooku prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Dodatkowym smaczkiem tego dnia był minifestyn zorganizowany przez MPK. Mieszkańcy mogli obejrzeć nowe autobusy, przejechać się do zajezdni przy ul. Inżynierskiej, gdzie zapoznali się z działaniem stacji ładowania.

Autobusy wraz z infrastrukturą ładowania zostały sfinansowane w ramach Zielonego Transportu Publicznego: wartość łączna projektu to 21 milionów złotych brutto z czego dotacja z NFOŚiGW wyniosła 11 827 500 zł, niskooprocentowana pożyczka 5 122 500 zł, pozostała kwota to środki własne.

foto: Beata Moskal-Słaniewska/FB, MPK Świdnica/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)