komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 17 maja 2021

Paschalisa, Slawomira

Zmieniają place zabaw

poniedziałek, 12.4.2021 12:46 , komentarze: 0 , odsłony: 193
kategorie artykułu:

Wkrótce najmłodsi mieszkańcy gminy Marcinowice aktywnie spędzą czas na zmodernizowanych placach wyposażonych w nowoczesne urządzenia, m.in huśtawki, bocianie gniazda, karuzele, bujaki, zestawy wielofunkcyjne ze zjeżdżalniami, ścianką wspinaczkową i drabinkami. Miejsca zostaną ogrodzone i wyposażone w ławki, kosze na śmieci oraz odpowiednie tablice informacyjne. Na ukończeniu są prace projektowe, przygotowywany jest przetarg, tak aby początkiem lata ruszyła budowa pierwszych placów. 

Zgodnie z założeniami projektu realizacja inwestycji została podzielona na dwa lata. Po konsultacjach z sołtysami i radnymi ustalono, że jeszcze w tym roku zmodernizowane zostaną place zabaw w Białej, Goli Świdnickiej, Klecinie, Kraskowie, Marcinowicach, Stefanowicach, Strzelcach, Śmiałowicach, Tworzyjanowie, Wirkach i Zebrzydowie. W roku 2022 nowe miejsca zabaw powstaną w Chwałkowie, Gruszowie, Mysłakowie, Szczepanowie, Sadach i Tąpadłach.

W największej i najmniejszej miejscowości gminy wybudowane zostaną dwa zupełnie nowe place zabaw. W Marcinowicach zostanie on zlokalizowany na osiedlu, w niedalekiej odległości od przedszkola, a w Stefanowicach tuż obok dębu. 

Środki na ten cel w kwocie miliona złotych zostały pozyskane przez Gminę Marcinowice z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Równolegle kończy się także doposażenie placu zabaw w Wirach przy wsparciu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Czekamy również na rozstrzygnięcie programu dotacyjnego, z którego sfinansowane ma zostać podobne zadanie w Kątkach.

 

Wasze komentarze

piątek, 14.5.2021 10:12
czwartek, 13.5.2021 12:24
czwartek, 13.5.2021 09:42
środa, 12.5.2021 12:38
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica