komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Zmiany ruchu w okolicy nekropolii [POWIAT]

środa, 30.10.2019 11:51 , komentarze: 0 , odsłony: 3004

Zbliża się 1 listopada - czas wzmożonego odwiedzania grobów bliskich na cmentarzach. By usprawnić  przejazd urzędy wprowadzają na ten czas nową organizację ruchu.

ŚWIDNICA

Od czwartku, 31 października od godz. 6:00 do niedzieli, 3 listopada do godz. 22:00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy.

Cmentarz Parafialny przy ul. Brzozowej.

Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska - Przyjaźni – Zielona będzie odbywał się jednokierunkowo po trójkącie tworzonym przez te ulice. 

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na ul. Śląskiej (od Zielonej do Przyjaźni) - jednostronnie,

  • na ul. Sportowej i Bokserskiej - jednostronnie,

  • na terenie zielonym po prawej stronie ul. Brzozowej (wjazd przy Witoszówce, wyjazd wyłącznie w prawo).

Wjazd w ulicę Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i dla niepełnosprawnych. Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową. 

Cmentarz komunalny na ul. Słowiańskiej.

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na poboczu trawiastym ul. Słowiańskiej (od wiaduktu do ul. Bobrzańskiej) - po jednej stronie,

  • na poboczu ul. Bobrzańskiej (od ul. Słowiańskiej do Trzeboszańskiej) - po jednej stronie,

  • jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, również na nowo budowanym parkingu - wjazd na wysokości ul. Wieleckiej.

Dojście do cmentarza możliwe będzie zarówno przez bramę główną, jak i od strony nowo budowanego parkingu.

Cmentarz komunalny na ul. Łukasińskiego.

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach.

Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Do kierowców apelujemy o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Świdnicy do pozostawienia swoich samochodów i skorzystania z komunikacji miejskiej. W czwartek, 1 listopada przejazd autobusami będzie bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Przygotowany został również specjalny rozkład jazdy o zwiększonej częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych obsługujących rejon cmentarzy. W czwartek, 1 listopada uruchomione zostaną dodatkowe linie:

S-1 trasa przejazdu : K. Wielkiego – H. Pobożnego – K. Odnowiciela – W. Łukasińskiego –pl. Św. Małgorzaty – Muzealna – pl. Grunwaldzki – al. Niepodległości – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska

S-2 trasa przejazdu:  W. Sikorskiego – L.  Zamenhofa – J. Riedla – S. Wyszyńskiego – I. Prądzyńskiego – E. Plater – Bora-Komorowskiego – Wschodnia – Leśna –  Wałbrzyska – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska

S-3 trasa przejazdu: (Wokulskiego – Metalowców) - M. Kopernika – Jodłowa -
Bystrzycka – Kraszowicka – Zielona  – Słowiańska

Rozkład jazdy dla linii S-1, S-2, S-3, nr 6  będzie udostępniony na przystankach i na stronie internetowej www.mpk.swidnica.pl 

Linie nr 50 i 52 kursować będą wyłącznie w godzinach od 7:00 do 9:00 i po godz. 16:00 z zachowaniem w tym przedziale czasowym godzin odjazdów jak w dni robocze.

Linia nr 6 kursować będzie w godzinach od 8:30 do 16:00, autobusy jeździć będą co 20 minut. W przedziale czasowym do godz. 08:30 oraz po godz. 16.00 kursy będą wykonywane wg rozkładu jazdy jak w sobotę. 

Linia nr 30 – wszystkie kursy z zajazdem  na ul. Słowiańską

Linia nr 10   - wszystkie kursy z zajazdem na ul. Strzelińską

Dla pozostałych linii miejskich oraz linii zamiejskich będzie obowiązywał rozkład jazdy jak w niedzielę i święta.

Jednocześnie informujemy, że w okresie od 31 października do 3 listopada wprowadzone zostaną dodatkowo przystanki zastępcze:

- przy ul. Zielonej (w drodze powrotnej z  ul. Słowiańskiej)

- przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).

ŻARÓW

W dniach od 31 października do 4 listopada 2019r., w rejonie cmentarza komunalnego w Żarowie obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

 - W związku z przypadającym na piątek, 1 listopada Świętem Zmarłych w rejonie cmentarza komunalnego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wjazd na cmentarz obowiązywał będzie od ulicy Armii Krajowej, wyjazd drogą za cmentarzem.Przypominamy także, że w Kalnie i Mrowinach trwają prace związane z budową kanalizacji, dlatego wjazd i wyjazd z tych miejscowości będzie także utrudniony, bo musimy sie liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym - informuje Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

ŚWIEBODZICE

W dniach 31.10.2019 r. do 03.11.2019 r. obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu drogowego. Obejmą one ul. Browarową oraz wjazd na cmentarz przy ul. Kamiennogórskiej. Ulica Browarowa od strony ul. M. Skłodowskiej-Curie będzie drogą jednokierunkową.

Przy wjeździe na cmentarz na ul. Kamiennogórskiej zostaną ustawione znaki drogowe  B-36 “zakaz zatrzymywania się” w celu umożliwienia manewrowania autobusowi miejskiemu. W związku ze spodziewanym dużym natężeniem ruchu zwracamy się z apelem do kierujących pojazdami o zwiększoną ostrożność oraz stosowanie się do wskazówek funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz policji. Prosimy również o niepozostawianie rzeczy osobistych bez nadzoru podczas porządkowania grobów, celem uniknięcia kradzieży. Zwracamy się z prośbą o nietrzymanie wartościowych rzeczy w widocznym miejscu w samochodzie oraz o zamykanie pojazdów zostawianych na parkingach przy nekropoliach.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii nr „0” i „1” w dniu 1 listopada.

W dniu 1 listopada 2019 r. autobusy linii nr „0” oraz linii nr „1” będą kursowały do cmentarza przy ulicy Jeleniogórskiej w następujących godzinach:

  • Linia „0” od godz. 8:48 do godz. 17:14 – każdy kurs.
  • Linia „1” od godz. 8:32 do godz. 17:15 – każdy kurs.

W tym dniu autobus linii nr „2” nie będzie kursował do cmentarza przy ul. Jeleniogórskiej.
1 listopada br. przystanek przy „Intermarche” będzie nieczynny.

W związku ze spodziewanym dużym natężeniem ruchu autobusy mogą kursować ze znacznym opóźnieniem.

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 09:06
22
wtorek, 11.8.2020 11:26
1
Panek car sharing
Panek car sharing
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec