komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 13 grudnia 2018

Lucji, Otylii

Zmiana warty na stanowisku Komisarza Lwa

czwartek, 6.12.2018 08:39 , komentarze: 0 , odsłony: 347
kategorie artykułu:

Od dzisiaj służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy pełni nowy Komisarz Lew. Lubiana przez najmłodszych maskotka zastąpi poprzedniczkę, która ma już 16 lat. Strój z rąk prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej odebrał zastępca komendanta powiatowego policji w Świdnicy nadkom. Adam Jacek Pilch.

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Świdnicy po raz pierwszy przedstawiono nowego funkcjonariusza policji świdnickiego garnizonu. I choć jego służba będzie symboliczna, to z pewnością przyniesie pożądane efekty. Komisarz Lew jest doskonale znany dzieciom, a dzięki temu, że budzi wyłącznie pozytywne skojarzenia, jest bardzo pomocny podczas akcji profilaktycznych, przeprowadzanych przez policjantów wśród najmłodszych.  Jak przystało na policyjnego lwa, ma charakterystyczne elementy policyjnego ubioru i dystynkcje komisarza, ale dzięki miłej aparycji pluszowego zwierzaka jest symbolem przyjaznego dzieciom policjanta, do którego zawsze można zwrócić się o pomoc lub poradę.  Pierwszy strój przekazały świdnickiej policji w 2002 roku „Wiadomości Świdnickie”. Maskotka została uszyta na specjalne zamówienie przez specjalistów z Teatru Lalek. „Stary” Komisarz Lew po 16 latach przeszedł na emeryturę, przekazywane przez niego treści podczas działań profilaktycznych na długo pozostaną w pamięci uczestników spotkań.

Sympatyczny pluszak na emeryturze nie będzie tylko odpoczywał, zmieni jedynie stanowisko swojej pracy i nadal będzie odwiedzał najmłodszych.Większość obowiązków przejmie jego młodszy kolega, który od jutra rozpoczyna pracowitą służbę i szykuje pierwsze niespodzianki. 

 

Wasze komentarze


środa, 5.12.2018 11:52
22
środa, 5.12.2018 09:01
2
poniedziałek, 3.12.2018 14:39
sobota, 1.12.2018 15:00
3
TAXI ?widnica
TAXI ?widnica
Auto Max
Auto Max
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sk?ad opa?u Agro
Sk?ad opa?u Agro
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC