komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 28 września 2020

Waclawa, Tymona

Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy

poniedziałek, 9.3.2020 15:10 , komentarze: 0 , odsłony: 1957
kategorie artykułu:

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia

ul. Ks. Agnieszki 2, 58-100 Świdnica

tel. 74 852-26-27, tel./fax 74 852-26-41

strona www - https://ekonomik.com.pl/

Zespół Szkół Ekonomicznych to dwie szkoły – Technikum Nr 5, w którym uczniowie kształcą się na kierunkach: technik ekonomista, technik reklamy, technik fotografii i multimediów i technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Sportowymi– piłka siatkowa dziewcząt i chłopców. Technikum Nr 5 otrzymało certyfikat Wiarygodnej Szkoły, który jest potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły, reprezentowania właściwego poziomu edukacyjnego i wychowawczego oraz zapewniania bezpieczeństwa swoim uczniom. Przyznano nam także tytuł „Brązowej Szkoły 2017”,  tytuł „Srebrnej Szkoły 2018” potwierdzający, że znajdujemy się wśród 250 najlepszych w Polsce Szkół Ponadgimnazjalnych, a w ubiegłym roku nasza szkoła znalazła się na trzecim miejscu najlepszych techników na Dolnym Śląsku w Dolnośląskim Rankingu Techników Perspektywy.

Uczniowie Technikum biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych, np. w Turnieju Przedsiębiorczości, w których zajmują wysokie miejsca na szczeblu ogólnopolskim.

Uczniowie VLO mogą pochwalić się znakomitymi osiągnięciami sportowymi, między innymi:

w latach 2017, 2018, 2019 II miejsce na Dolnym Śląsku w piłce siatkowej dziewcząt, w 2018r III miejsce w piłce halowej chłopców i V miejsce w Polsce w piłce plażowej dziewcząt, w bieżącym roku II miejsce w strefie wałbrzyskiej w piłce koszykowej dziewcząt oraz I i II miejsce w piłce halowej chłopców. VLO uczestniczy w projekcie SOS – Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w licznych projektach edukacyjnych – między innymi: w ramach programu Leonardo da Vinci odbyły się w latach 2007-2014 staże zagraniczne  w Wielkiej Brytanii, Portugalii ina Węgrzech, w ramach programu EREASMUS+, nasi uczniowie odbyli 4-tygodniowe praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach w Portugalii ina Malcie. W roku 2017 uczniowie wzięli udział w Projekcie polsko-czeskim „Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko –czeskim”.

Uczniowie naszego technikum już drugi rok uczestniczą w projekcie ”Umiejętności zawodowe i praktyka kluczem do zatrudnienia” realizowanym przez Stowarzyszenie Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości, związek Dolnośląscy Pracodawcy oraz Sudecką Izbę Przemysłowo - Handlową w Świdnicy ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WD 2014-2020. Korzystając z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu, takich jak staże, język obcy zawodowy, akademia przedsiębiorczości, liderzy przedsiębiorczości, warsztaty 3D, warsztaty Unity 3D (VR) czy szkolenia zawodowe, nasi uczniowie rozwijają swoje kompetencje zawodowe, które w przyszłości ułatwią im start we własnej karierze zawodowej. Poza tym, uczniowie biorą udział w licznych konkursach i olimpiadach – w ubiegłym roku uczennice z klasy IV zostały finalistkami V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskiej, jednocześnie uzyskując zwolnienie ze zdawania egzaminu zawodowego z części teoretycznej. Nasza szkoła może również pochwalić się pierwszymi osiągnięciami uczniów kształcących się na nowych kierunkach – praca jednego z naszych uczniów została wybrana najlepszym zdjęciem miesiąca lutego 2020 portalu swidnica24.pl, jak również zdobyliśmy III miejsce i wyróżnienie w konkursie na „Najpiękniejszą świdnicką szopkę.       

 

Wasze komentarze

TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec