komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 26 września 2020

Wawrzynca, Kosmy

Zdjęcia do serialu kręconego m.in. w Świdnicy zakończone. Lada chwila rusza kolejna produkcja

czwartek, 3.9.2020 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 1901
kategorie artykułu:

W grudniu w jednym z mieszkań przy ulicy Jagiellońskiej w Świdnicy trwały zdjęcia do nowego serialu TVP. Scenariusz "Erynia" powstał na podstawie książki wrocławianina, Marka Krajewskiego. Właśnie ekipa twórców zakończyła prace i już wkrótce produkcja trafi na ekrany telewizorów.

Akcja książki toczy się we Lwowie pod koniec lat 30. XX wieku i opowiada o śledztwie Edwarda Popielskiego. Dotyczy morderstwa na młodym chłopcu, następnie porwań kilku dzieci, z którymi komisarza łączy więź.12-odcinkowy serial ma mieć miejsce we Lwowie w latach 1937-39 oraz we Wrocławiu w 1946 roku.

W rolę detektywa wcielił się Marcin Dorociński. Za reżyserię odpowiedzialny jest Borys Lankosz (Rewers, Ziarno Prawdy, Ciemno, prawie noc), a za scenariusz: Borys i Magdalena Lankosz,  Igor Brejdygant i Władysław Pasikowski. Autorem zdjęć jest  Marcin Koszałka.

- Premiera „Erynii” była początkowo zapowiada na tegoroczną jesień, epidemia koronawirusa opóźniła jednak prace nad serialem. Nie wiadomo więc na razie, kiedy zobaczymy Dorocińskiego w roli komisarza Popielskiego. Serial ma najpierw zostać udostępniony na Netfliksie, później na TVP VOD i dopiero w otwartym dostępie w telewizji - czytamy w Wyborczej.

Tymczasem już 7 września na ulicy Okrężnej oraz Kliczkowskiej w Świdnicy ruszą zdjęcia do kolejnego serialu, za którego produkcję odpowiedzialna jest firma Frame z siedzibą w Warszawie. 

Wcześniej w naszym mieście kręcony był m.in. film " Najlepszy". Tłem produkcji stał się wówczas basen przy ulicy Równej oraz przejmujący "Plac Zabaw". W latach 90 "Komornik" czy "Poniedziałek".

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 09:10
piątek, 11.9.2020 13:33
czwartek, 10.9.2020 13:49
piątek, 28.8.2020 11:20
środa, 26.8.2020 13:13
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Panek car sharing
Panek car sharing
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki