komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 15 sierpnia 2020

Napoleona, Stelii

Zbrodnia w Lutomi. Nadal nie ma dwóch opinii biegłych

czwartek, 14.5.2020 11:46 , komentarze: 0 , odsłony: 2377
kategorie artykułu:

Opinia traseologiczna biegłego, czyli badająca pozostawione ślady przemieszczania na miejscu zbrodni oraz opinia z Instytutu Zena w Krakowie badająca weryfikację ustaleń prokuratury będą miały kluczowe znaczenie dla śledczych, którzy próbują dociec co stało się w jednym z domów w Lutomi Górnej 16 stycznia 2019 roku.

Przypomnijmy:

Feralnego dnia po godzinie 16 w jednym z domów w Lutomi Górnej odkryto ciała trzech osób. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 21-letni Maciej B., brutalnie zamordował swoją 56-letnią matkę i 41-letnią konkubinę, po czym popełnił samobójstwo. Ciała odnalazł bratanek Macieja B., 13-letni Marek P., uczeń siódmej klasy. Nie mógł dostać się do środka, więc wezwał na pomoc służby. Jego ojciec Paweł przebywał w tym czasie w pracy, w Świdnicy. Na miejscu najpierw pojawiła się straż pożarna. W pierwszym pomieszczeniu leżały zwłoki jednej z kobiet, w drugim kolejne. - Było pełno krwi, nigdy w życiu czegoś takiego nie widziałam - mówiła nam sąsiadka rodziny w dniu zdarzenia.

Jak podkreślał wówczas prokurator Marek Rusin, 21-latek, według wstępnych ustaleń, mógł działać w stanie silnego wzburzenia. Wskazywał na to m.in. charakter obrażeń u kobiet i ich liczba. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu pokrzywdzonych były rany kłute i cięte m.in. brzucha, klatki piersiowej i głowy. 21-latek powiesił się.

Śledczy prowadzą swoje działania w dwóch kierunkach: zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i rozszerzonego samobójstwa. Wnikliwie sprawdzana jest także sytuacja rodziny i kondycja psychiczna Macieja B., poprzedzająca dramatyczne wydarzenia. 

CZYTAJ TAKŻE: "Maciek od dawna obiecywał, że kogoś zabije..."

Śledztwo zostało przedłużone, jak już informowaliśmy, do czerwca. Choć mamy połowę maja prokuratorzy nadal czekają na dwie opinie biegłych z zakresu traseologii oraz weryfikacji zdarzeń. Dopiero po ich otrzymaniu podejmą decyzję co do dalszych losów dochodzenia.

 

Wasze komentarze

wtorek, 11.8.2020 11:26
1
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki