Zatrzymany po pościgu

wtorek, 20.7.2021 08:24 1829 0

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-latkowi zatrzymanemu przez świdnickich policjantów. Kierowca samochodu osobowego marki BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej, swoim zachowaniem zmusił policjantów do pościgu. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ale promile w organizmie.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło 17 lipca ok. godz. 9.00. Funkcjonariusze pełniąc służbę na terenie miasta Strzegom zauważyli jadący samochód osobowy marki BMW, którego kierujący na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. Policjanci w związku z tym niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej i wyjaśnieniu przyczyny takiego zachowania kierowcy. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wówczas kierujący samochodem ponownie gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za kierującym, jednak mężczyzna szybko został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 32-latek nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, ponadto badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało że mężczyzna jest po użyciu alkoholu.

32-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)