Zatrzymano 29-latka, który miał przy sobie kokainę i marihuanę. Grozi mu do 10 lat odsiadki

sobota, 30.3.2024 08:00 784 0

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 29-letniego mężczyznę ze sporym zapasem narkotyków. Policjanci zabezpieczyli w sumie blisko 450 porcji handlowych marihuany i kokainy. Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

- Kryminalni ze Świdnicy nie ustają w walce z narkotykami i kolejny razprowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 29-latka, który miał posiadać narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Strzegom, kiedy wysiadał ze swojego samochodu. Od mężczyzny jak i z wnętrza samochodu była wyczuwalna silna woń marihuany - informuje asp. Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W trakcie przeszukania 29-latka oraz należącego do niego pojazdu marki fiat policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz kokainy. Łącznie zabezpieczono blisko 450 porcji tych narkotyków. Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. O dalszym losie 29-latka zdecyduje teraz sąd, grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności.

 

KPP w Świdnicy

Dodaj komentarz

Komentarze (0)