Zatrzymanie 33-letniego poszukiwanego. Posiadał przy sobie narkotyki

piątek, 19.11.2021 15:35 647 1

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Jaworzynie Śląskiej zatrzymali kolejnego poszukiwanego. 33-latek poszukiwany w związku z zaległą karą pozbawienia wolności, ale jak się okazało odpowie również za posiadanie narkotyków, które ujawnione zostały przy nim w chwili zatrzymania.

Do zadań policjantów należy również  ujawnianie osób ukrywających się przed organami ścigania np. w celu uniknięcia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. To trudna i skomplikowana praca, w której często kluczowe znaczenie mają działania operacyjne.

I takie właśnie działania przeprowadzili funkcjonariusze posterunku z Jaworzyny Śląskiej w celu ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego 33-latka. Mężczyzna na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Świdnicy był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu celem odbycia kary pozbawiania wolności w wymiarze 2 lat.

Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 33-latku ukryty w odzieży woreczek strunowy z biała pastą, która została zabezpieczona przez policjantów. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Łącznie zabezpieczono kilkadziesiąt porcji tego narkotyków.

Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 33-latek aresztu.

Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za posiadanie narkotyków, o jego losie zdecyduje sąd, grozi mu kolejne 3 lata pozbawiania wolności.

Źródło: KPP Świdnica

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nuke niedziela, 21.11.2021 16:09
Skąd Te patusy się biorą