komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 23 lipca 2019

Stwosza, Bogny

Żarowski Dzień Godności

wtorek, 18.6.2019 09:39 , komentarze: 0 , odsłony: 178
kategorie artykułu:

Chcą być potrzebni i zauważalni. Mają swoje marzenia, zainteresowania i godność. Nierzadko walczą o swoje prawa i miejsce w społeczeństwie. Już po raz 11 wspólnie z mieszkańcami gminy Żarów w czwartek, 13 czerwca niepełnosprawni świętowali Żarowski Dzień Godności.

Świętowanie rozpoczęło się od krótkiego przemarszu ulicami osiedla, w którym uczestniczyli także włodarze gminy, pracownicy gminnych jednostek, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkolnych placówek. Organizatorami święta był żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Ryszard Dykcik.

 Dzień Godności to ważne święto dla całej naszej społeczności. Ważny dzień, aby mówić o potrzebach i problemach osób niepełnosprawnych. Każdy z nas jest inny, ale wszyscy mają takie same potrzeby – mówiła Małgorzata Siemińska kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Wśród uczestników Żarowskiego Dnia Godności nie zabrakło także uczestników terapii zajęciowej z Mokrzeszowa oraz Zespołu Szkół Specjalnych ze Świdnicy, którzy przyjechali do Żarowa, aby spotkać się z mieszkańcami naszej gminy, a także zaprezentować swoje umiejętności. Obchodom święta towarzyszyły liczne występy artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół i placówek oświatowych, seniorów oraz mieszkańców gminy Żarów.

Celem corocznych obchodów Dnia Godności jest zwrócenie uwagi na prawa tych osób, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym.

 

Wasze komentarze

Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz