Żarowianie w Biegu Piastów

środa, 7.3.2018 11:56 1195 0

W weekend 2-4 marca w Jakuszycach odbyły się główne zmagania w ramach 42. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Polana Jakuszycka była miejscem kultowej już imprezy rekreacyjno-sportowej, która w tym roku organizowana była po raz 42. 

Bieg Piastów, to kilkanaście biegów dla każdego (wyczynowców, amatorów, młodzieży, dzieci, rodzin oraz miłośników biegania na nartach nocą), tysiące zawodników i wiele dodatkowych atrakcji. W tej najstarszej i największej w Polsce imprezie narciarstwa biegowego co roku uczestniczy kilka tysięcy osób w różnym wieku, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Żarów nie mógł być nie zauważony na tej imprezie, ponieważ jako jedyna zorganizowana grupa posiadała transparenty z symbolami naszego miasta, a reprezentanci naszej gminy wzięli udział w biegu na 12 oraz 25 km.

- Cieszymy się, że co roku możemy rywalizować na trasach Biegu Piastów, biegu z którym związani jesteśmy od niemalże samego początku. Pierwszy start nastąpił w piątej edycji i tak przez blisko czterdzieści lat bawimy się biegówkami, zaszczepiając tą aktywnością fizyczną kolejne pokolenie - opowiada Bolesław Moryl, Prezes Miejskiego Koła PTTK Żarodreptaki.

Żarowscy biegacze dziękują burmistrzowi Żarowa Leszkowi Michalakowi za kolejne już wsparcie finansowe ekipy narciarskiej. Bieg Piastów należy do elity światowego narciarstwa biegowego, Ligi Worldloppet, organizacji skupiającej największe narciarskie biegi masowe na świecie.

Krzysztof Dutkiewicz

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)