komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 24 października 2019

Rafala, Marcina

„Zalogowani” na finiszu zmagań konkursowych

piątek, 17.5.2019 11:29 , komentarze: 0 , odsłony: 477
kategorie artykułu:

III edycja programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” jest już na finiszu. Zalogowani kończą konkurs posiadając pełen wachlarz doświadczeń, wiedzy, i umiejętności. W ciągu roku szkolnego młodzież wykonywała różne zadania, walcząc o atrakcyjne nagrody. Była to okazja do poznania świdnickich firm od kuchni oraz do wzięcia udziału w warsztatach doradztwa zawodowego.

Organizatorem przedsięwzięcia jest miasto Świdnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Powiatem Świdnickim. Ma ono na celu zachęcenie młodych ludzi do pracy i zamieszkania w Świdnicy i okolicach oraz do kształcenia w kierunkach przydatnych na lokalnym rynku pracy.

- „Zalogowani” to wiele różnych działań prowadzonych przez ostatnie trzy lata. To spotkania motywacyjne z liderami świdnickich firm i osobowościami. To również tworzenie klas patronackich, a także udział siódmoklasistów w lekcjach edukacji obywatelskiej prowadzonych przez prezydent Beatę Moskal-Słaniewską – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy.  

Jednym z elementów projektu był również udział w cyklu warsztatów ekonomicznych prowadzonych przez wolontariuszy Santander Bank Polska S.A. oraz w interaktywnej grze ekonomicznej sprawdzającej wiedzę, spryt i spostrzegawczość młodzieży. W tym roku było wyjątkowo, ponieważ tylko podczas tej edycji konkursu każdy Zalogowany mógł rozwiązywać zadania ekonomiczne będąc w dowolnym miejscu na świecie, konieczny był tylko dostęp do Internetu. Taka nauka przez zabawę możliwa była dzięki specjalnej aplikacji „Kompas” zaprojektowanej przez młody zespół  Newbies ze świdnickiej firmy IT – RST Software Masters. Zasady gry nie wykluczały łączenia się w zespoły i wspólnego rozwiązywania problemów na przykład w szkole, w domu czy też w bibliotece. Gra ekonomiczna pokazała, że współpraca grupowa i atmosfera podczas rozwiązywania zadań jest bardzo ważnym ogniwem edukacyjnym.

- Udział w grze wzięło 105 Zalogowanych z klas ósmych oraz trzecich gimnazjalnych ze wszystkich świdnickich szkół podstawowych. Dla wielu uczniów udział, logowanie, konieczność skorzystania z pomocy informatycznej, działanie pod presją czasu rozwiązując zadania było sporym wyzwaniem, ale przede wszystkim niezwykle cennym doświadczeniem, które mamy nadzieję zaowocuje w ich dorosłym życiu – mówi Anna Skrzypacz, dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Zalogowani odwiedzili także lokalne przedsiębiorstwa, czyli Świdnicką Fabrykę Urządzeń Przemysłowych, IMP Comfort, Cloos Polska, Zakład Produkcyjny "Cukrownia Świdnica", Wagony Świdnica, Promet, Dolmeb, Electrolux i  Krasue. Uczniowie poznali charakter, rodzaj produkcji, jak również zakres pracy osób na różnych stanowiskach.

Poznanie od kuchni funkcjonowania zakładów pracy może pomóc młodzieży w tworzeniu i realizacji planów zawodowych oraz w kształtowaniu świadomość i obrazu pracy w warunkach obecnej gospodarki rynkowej – dodaje zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Przed Zalogowanymi pozostała jeszcze prezentacja swoich biznes planów. A uroczysta gala podsumowująca program „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”, podczas której nagrodzeni zostaną najlepsi, odbędzie się 5 czerwca o godz. 10.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wtorek, 22.10.2019 09:48
wtorek, 22.10.2019 09:45
wtorek, 22.10.2019 09:27
wtorek, 22.10.2019 09:11
poniedziałek, 21.10.2019 12:18
poniedziałek, 21.10.2019 09:20
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D