komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 27 maja 2019

Augustyna, Juliana

Zakończył się remont ulicy Kraszowickiej

czwartek, 6.12.2018 14:25 , komentarze: 5 , odsłony: 2236
kategorie artykułu:

[ŚWIDNICA] W piątek, 7 grudnia przywrócony zostanie ruch autobusów komunikacji miejskiej przez ulicę Kraszowicką. Autobusy linii nr 30, 50 i 52 kursować będą zgodnie z wcześniej obowiązującym rozkładem jazdy. Przystanki wyposażone zostały w nowe wiaty.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji przebudowano drogę na odcinku od skrzyżowania ulic Kraszowicka/Działkowa/Krótka (wraz z obszarem przejazdu kolejowego) do skrzyżowania z ulicą Przyjaźni (wraz z obszarem skrzyżowania). Wymieniona została konstrukcja jezdni i chodników, wybudowano asfaltowy ciąg pieszo rowerowy (w tym fragmenty drogi rowerowej) a także odcinkowo dobudowano brakujące chodniki. Powstały miejsca parkingowe w rejonie tzw. „Zatoki Kraszowice”. Droga wyposażona została w zatoki autobusowe z nowymi wiatami. W ramach zadania wyremontowano również przejazd kolejowy - wymieniono nawierzchnię drogową. W ulicy Kraszowickiej wykonano nową kanalizację deszczową oraz oświetlenie drogowe.

- Był to remont oczekiwany przez mieszkańców dzielnicy od wielu lat. To nie tylko oczywiście kwestia nawierzchni, ale modernizacji infrastruktury podziemnej. Ma to ogromny wpływ na komfort życia mieszkańców Kraszowic - mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Równocześnie przeprowadzono szereg prac przy sieciach infrastruktury technicznej nie będącej własnością miasta. Firma Tauron zlikwidowała napowietrzną sieć energetyczną, a PSG Sp. z o.o. wykonała nową sieć gazowniczą. To oznacza, że wielu mieszkańców domów wreszcie będzie mogło dokonać modernizacji systemu ogrzewania.

Koszt przebudowy ul. Kraszowickiej w pierwszym etapie wyniósł około 6 milionów złotych, z czego blisko 50% zostanie zrefundowane w ramach Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Wykonawcą inwestycji było konsorcjum – Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. - lider w partnerstwie z firmą PPUH „DROG-ZIEM”.

 

 

Wasze komentarze

Wsrto przypomnieć, ze zakończył sie w połowie...
czwartek, 06.12.2018 17:40 autor: Olo
dokładnie, dalsza część ulicy jest w agonalnym stanie...
czwartek, 06.12.2018 21:42 autor: kraszowiczanin
No nic, trzeba sadzić kwiatki w miejscu dziur.
piątek, 07.12.2018 14:17 autor: Świdniczanin
Kraszowicka powinna zmienić nazwę na ...
piątek, 07.12.2018 06:57 autor:

sobota, 25.5.2019 15:14
sobota, 25.5.2019 12:44
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki