komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 13 czerwca 2021

Lucjana, Antoniego

Zakatowali swoją ofiarę na śmierć bo "nie lubią damskich bokserów"

czwartek, 21.5.2020 09:48 , komentarze: 7 , odsłony: 9870
kategorie artykułu:

19 maja w godzinach porannych w Świebodzicach służby otrzymały sygnał o ujawnionych zwłokach w jednym z mieszkań na terenie miasta. Informacje potwierdziły się. W lokalu ujawniono ciało brutalnie pobitego mężczyzny.

- 18 maja do właściciela mieszkania świebodziczanina przyszło trzech mężczyzn, z których dwóch znał. Razem spożywali oni alkohol przez cały ten dzień i przez noc. W trakcie spotkania doszło do kłótni między nimi, nad ranem mężczyźni opuścili mieszkanie. Właściciel chcąc dobudzić pokrzywdzonego zauważył, że ten się nie rusza i zawiadomił razem z sąsiadką służby - relacjonuje Marek Rusin, szef świdnickiej prokuratury.

Jak się okazało zmarłym był 53-letni mężczyzna. Zatrzymany został 40-letni Grzegorz S. oraz jego rok starszy kolega Artur B. (obaj znani już wcześniej wymiarowi sprawiedliwości).

- Podejrzani działając wspólnie i w porozumieniu kopali, i uderzali pięściami a także krzesłem w głowę poszkodowanego powodując u niego szereg obrażeń m.in. wylew podpajęczynówkowy, krwawienie do układu pokarmowego, złamanie nosa, które zaskutkowały jego zgonem. Na koniec oddali na 53-latka mocz. Prokurator postawił im zarzut zabójstwa. Dziś złożymy wniosek do sądu o zastosowanie wobec obu podejrzanych aresztu tymczasowego - mówi prokurator.

Zarówno Grzegorz S. jak i Artur B., przyznali się do zarzucanych czynów.

- Motywem zbrodni na pewno był alkohol pity przez cały dzień i całą noc (40-latek miał 2,5 promila a jego kolega 3,5 promila) oraz kłótnia. Pokrzywdzony w trakcie spotkania miał się też pochwalić tym, że w przeszłości odsiadywał wyrok za znęcanie się nad kobietą. To nie spodobało podejrzanym, bo jak stwierdzili "nie lubią damskich bokserów" i postanowili wymierzyć swojej ofierze sprawiedliwość - dodaje prokurator Rusin.

Obu za zarzucany czyn grozi dożywocie.

 

Wasze komentarze

Dobrze zrobili ale szkoda chłopów.
środa, 27.05.2020 16:34 autor:
To już drugi wypadek w dość krótkim czasie pobicia ze...
piątek, 22.05.2020 07:21 autor: sierżant
Ja też nie lubię damskich bokserów i co mam począć...
czwartek, 21.05.2020 21:09 autor: apostazja+
Oprócz liny i pakunku w kitniak nic innego sie tym...
czwartek, 21.05.2020 18:35 autor:
Dużo lepiej byłoby powiesić.
czwartek, 21.05.2020 14:43 autor: arekafryka
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD