komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 14 grudnia 2018

Alfreda, Izydora

Zaczynamy odliczanie – „100 dni na 100 lecie niepodległości"

piątek, 3.8.2018 10:26 , komentarze: 0 , odsłony: 689
kategorie artykułu:

Świdnickie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę wchodzą w kulminacyjną fazę. Na początku roku prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska zaprosiła do współpracy przedstawicieli: władz powiatu, kurii świdnickiej, związków kombatanckich, Rady Działalności Pożytku Publicznego, Rady Seniorów, Rady Sportu, Rady Młodzieżowej Miasta, świdnickich stowarzyszeń, instytucji kultury i oświaty oraz sportu w ramach Świdnickiego Komitetu Organizacyjnego Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. W wyniku pracy Komitetu, w szerszym gronie i podgrupach, powstał program obchodów, który składa się zarówno z przedsięwzięć o charterze edukacyjnym, oficjalnym, poważnym, jak i lekkim, zabawowym, rekreacyjnym i sportowym.

W specjalnej zakładce poświęconej temu tematowi publikowane są rozmaite informacje o aktualnych i planowanych wydarzeniach w ramach obchodów. Można w niej znaleźć także galerie zdjęć i relacje z przedsięwzięć, które już się odbyły. Zapraszamy do odwiedzenia strony Urzędu Miejskiego w Świdnicy  dotyczącej 100-lecia odzyskania niepodległości: http://um.swidnica.pl/pages/pl/moje-miasto/100-lecie-odzyskania-niepodleglosci-przez-polske.php.

- Przed nami wiele ważnych imprez miejskich i wydarzeń. 12 września w Klubie Bolko odbędzie się specjalna debata w związku ze 100-leciem nadania praw wyborczych kobietom, a 15 września w Szkole Podstawowej Nr 6 festyn patriotyczny „Kocham Cię Polsko”. We wrześniu również Młodzieżowa Rada Miasta rozpocznie pokazy filmu dokumentalnego upamiętniającego odzyskanie niepodległości. Przypominamy też, że od maja w holu na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej trwa ciekawa akcja - wystawiona została mapa, na której każdy może zaznaczyć korzenie swojej rodziny. Wystarczy odebrać kolorowy znacznik w Wypożyczalni dla Dorosłych i przykleić go na mapie. Dzięki temu wspólnie poznamy historyczne korzenie współczesnych świdniczan – zachęca Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy. 

Jesteśmy w przededniu wielu ważnych wydarzeń i uroczystości w mieście, które mają przypominać świdniczanom o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyło się już kila przedsięwzięć oraz innych ciekawych inicjatyw, takich jak na przykład miejskie szydełkowanie. 

- Frekwencja na tych wydarzeniach jest bardzo wysoka i to jest dla nas budujące, bo wiele osób zaangażowało się w te uroczystości. Przed nami już niedługo kulminacja obchodów, dlatego zaczynamy ogólnomiejskie odliczanie 100 dni na 100 lecie niepodległości - mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. 

 

Wasze komentarze


wczoraj, 12 godz temu
2
piątek, 7.12.2018 16:07
piątek, 13.4.2018 14:50
poniedziałek, 21.5.2018 08:05
2
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Auto Max
Auto Max
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI ?widnica
TAXI ?widnica
Sk?ad opa?u Agro
Sk?ad opa?u Agro
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC