komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 28 września 2020

Waclawa, Tymona

Zachwyceni naszą ziemią, poruszeni historią

wtorek, 22.7.2014 09:25 , komentarze: 0 , odsłony: 449
kategorie artykułu:

Młodzi ludzie z ośrodka opiekuńczego prowadzonego przez siostry Elżbietanki z Polski pochodzący z Autonomii Palestyńskiej, Izraela, Palestyny i Etiopii odwiedzili Urząd Gminy w Świdnicy. Rozmawiając z Wójt Gminy Świdnica cieszyli się z zaproszenia do Polski i możliwości spędzenia tu wakacji.

Młodzież przebywająca w Witoszowie Dolnym pod opieką ks. dr hab. Jarosław Lipniaka odpowiadając na zaproszenie parafii, władz gminy Świdnica i Dolnośląskiego Instytutu Dialogu i Tolerancji przyjechała do Polski 10 lipca. Swój dwutygodniowy pobyt rozpoczęła od zwiedzania Krakowa i Oświęcimia, a następnie Świdnicy. Gości zachwycił polski krajobraz, widoki i wszechobecna zieleń, której na co dzień nie znają. Poruszyła ich również nasza historia, a szczególne wrażenie wywarła na nich wizyta w Auschwitz.

Pracowicie wypełniony harmonogram pobytu pozwala im także uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, na których w ramach akcji wspartej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu „EKOLOGIA PONAD GRANICAMI” rozmawiają o potrzebie troski o ochronę środowiska i żyjącego w niej stworzenia niezależnych od szerokości geograficznej gdzie dane jest im żyć.

Na młodzież czeka jeszcze kilka wycieczek i atrakcji, o których opowiedzą swoim kolegom w Betlejem i Jerozolimie w ośrodku opiekuńczym prowadzonym przez siostry Elżbietanki z Polski, a także rodzinom na Zachodnim Brzegu Jordanu.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
4
niedziela, 27.9.2020 09:50
2
sobota, 26.9.2020 19:05
czwartek, 24.9.2020 14:19
18
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica