Z wdzięczności do mieszkańców Świdnicy Niżyn zmienił nazwę ulicy

poniedziałek, 5.9.2022 08:33 263 0

Minęło ponad sześć miesięcy wojny na Ukrainie ale i sześć miesięcy pomocy, jaką miasto Świdnica, indywidualni mieszkańcy i firmy kierują w stronę rodzin z Ukrainy. Zaraz po wybuchu wojny ruszył punkt pomocy przy ulicy Długiej 33. Tam dostarczano dary, które później przekazano m.in. do Niżyna - miasta partnerskiego Świdnicy. Z wdzięczności za okazane wsparcie Rada Miejska Niżyna zmieniła nazwę jednej z ulic na cześć Świdnicy.

 –Urząd Miasta Niżyn ma przyjemność poinformować, że 29 sierpnia na posiedzeniu rady miejskiej postanowiono zmienić nazwę jednej z ulic miasta Niżyn na cześć waszego miasta Świdnicy. Ta inicjatywa jest wyrazem głębokiej wdzięczności Niżyna dla mieszkańców Waszego miasta za solidarność i pomoc, jakiej nam udzieliła wasza społeczność podczas aktywnej fazy działań wojennych. Dzięki Waszemu wsparciu Niżynowi udało się uniknąć katastrofy humanitarnej, pomóc najsłabszym grupom mieszkańców naszego miasta a także Siłom Zbrojnym Ukrainy i Obrony Terytorialnej – napisał w liście burmistrz miasta Oleksandr Kodoła.

Do Niżyna przekazano m.in.: lekarstwa, zestawy opatrunkowe, jedzenie, powerbanki, latarki, koce termiczne, śpiwory i karimaty.

Bardzo wzruszyła mnie ta decyzja władz ukraińskiego miasta. Wierzę, że wkrótce w Waszych miastach, domach, sercach zapanuje pokój. To marzenie Wasze i nasze. Wiemy, że wtedy także potrzebna będzie pomoc. Będziemy wówczas także z Wami. Pozdrawiam najserdeczniej! Trzymajcie się! Jesteście bohaterskim narodem – odpowiedziała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)