Z trzema promilami i sądowym zakazem

piątek, 27.5.2022 08:03 959 0

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 54-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a także aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami postanowił jednak wsiąść do swojego samochodu i odjechać. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Dobromierzu. Teraz za swoje postępowanie ponownie odpowie przed sądem.

Świdniccy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy chcąc je prowadzić, wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania albo pod wpływem alkoholu.

 - Tym razem nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce funkcjonariuszy Posterunku Policji w Dobromierzu dzięki zgłoszeniu osoby, która nie pozostała obojętna na to , że za kierownicą pojazdu siedzi nietrzeźwy kierowca.Policjanci na terenie gminy Dobromierz zatrzymali do kontroli drogowej wskazany pojazd marki Fiat, którego styl jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy. W trakcie kontroli policjanci potwierdzili zgłoszenie. Przeprowadzone badanie wykazało u 54-letniego kierującego blisko 3 promile alkoholu w organizmie - Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że kierowca ma również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany do lutego 2024 roku.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy osoby, która nie pozostała obojętna, na to, że za kierownicą pojazdu siedzi nietrzeźwy kierowca.

Ta zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z dróg kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)