Z seniorami z Żarowa o bezpieczeństwie

poniedziałek, 13.6.2022 07:35 386 0

Sierż. szt. Michał Rzepecki, sierż. szt. Rafał Jarosz z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Żarowie. Celem spotkania było uświadomienie seniorom jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Na podstawie przykładów podanych przez policjantów, seniorzy dowiedzieli się, np. jak nie stać się ofiarą oszustów działających metodą “na wnuczka” „na policjanta ”. W trakcie prelekcji policjanci promowali także bezpłatną aplikację "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".

- Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia każdego człowieka. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci świdnickiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem funkcjonariusze mieli okazję spotkać się z seniorami z Żarowa- mówi Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

 

W trakcie spotkania policjanci przedstawili zgromadzonym zagrożenia z jakimi mogą się spotkać każdego dnia, min w ruchu drogowym. Omówiony został temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz temat dotyczący martwego pola.

Policjanci opowiadali także o oszustwach i  metodach jakimi posługują się oszuści- między innymi przybliżyli metodę na „wnuczka”, na „policjanta”, a to tylko niektóre ze scenariuszy działania przestępców.

Podczas prelekcji każdemu seniorowi przypomniano, aby zachował czujność, gdy ktoś nieznajomy prosi o pieniądze, by rozmawiać z rodziną i w chwili gdy „rzekomy” wnuczek prosi o pieniądze wykonać telefon kontrolny do rodziny i upewnić się czy to nie oszustwo.

Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na fakt, że POLICJA nigdy nie prosi nikogo o przekazanie pieniędzy, a także nie informuje o prowadzonych działaniach operacyjnych.

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się z swoimi doświadczeniami życiowymi, pozwalającymi im na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość.

W trakcie prelekcji policjanci wyjaśnili także na czym polega i jak działa bezpłatna aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcali do aktywnego korzystania z niej.

foto -KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)