Z seniorami o bezpieczeństwie

środa, 21.9.2022 13:57 149 0

Wczoraj w siedzibie Klubu Seniora na ul. Rolniczej w Świdnicy w ramach XVII Obchodów Dni Seniora w Świdnicy… Przez Różowe Okulary zorganizowane zostało spotkanie dla seniorów w ramach cyklu właśnie "Jak nie dać się oszukać”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszony został funkcjonariusz Wydziału Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy sierż. szt. Michał Rzepecki, który omówił jak zapobiegać kradzieżom, oszustwom metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, czy też na pracownika każdej innej instytucji, a także przypomniał zasadę działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 - Sierż. szt. Michał Rzepecki omówił z seniorami zagrożenia jakie czyhają na nich każdego dnia. Ostrzegł zgromadzonych seniorów przed przestępcami, którzy każdego dnia wymyślają nowe pomysły, by okradać osoby starsze, często mieszkające samotnie. Przypomniał, że sprawcy wykorzystują dobre chęci seniorów, podając się między innymi za policjantów i prokuratorów, ale także pracowników administracji, opieki społecznej, ZUS-u, energetyki, wodociągów, a nawet za członków rodziny. Dodał również jak nie stać się ofiarą tego typu przestępstw i przypomniał o szczególnej roli dzielnicowego - Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

 Funkcjonariusz zwrócił uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem przez seniorów z internetu oraz telefonii komórkowej. Funkcjonariusz przedstawił jak bezpiecznie korzystać z kart płatniczych, tak by seniorzy nie musieli być w posiadaniu sporej ilości gotówki przy sobie, bądź nie trzymali jej w zamieszkania.

Sierż. szt. Michał Rzepecki w trakcie spotkania omówił działanie Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa i podpowiedział seniorom jak z niej korzystać.

foto - KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)