Z piwem zamiast bidonu

środa, 12.1.2022 14:18 2255 0

Z piwem zamiast bidonu

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który zamiast bidonu miał otwartą butelkę z piwem, a sposób jego jazdy wzbudzał podejrzenia. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło promile w organizmie 55-latka. Jednak to nie był koniec jego kłopotów, mężczyzna po zakończonej kontroli trafi prosto z do Aresztu Śledczego, gdzie odbywa zaległa karę pozbawiania wolności.

-Wczoraj, 11 stycznia około godziny 14:00 w Świdnicy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego rowerem, którego styl jazdy wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu jego trzeźwości. W trakcie kontroli okazało się, że  55-latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu - informuje oficer prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek.

W związku ze zmianą wysokości grzywny nakładanej w drodze mandatu karnego, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 r., policjanci ukarali mieszkańca powiatu świdnickiego, mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych.

Jednak na mandacie interwencja się nie zakończyła.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 55-latek jest osobą poszukiwaną na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Świdnicy celem doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie do odbycia ma zaległą karę pozbawiania wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)