komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 21 września 2019

Jonasza, Mateusza

XV sesja Rady Miejskiej w Żarowie za nami

piątek, 6.9.2019 13:22 , komentarze: 0 , odsłony: 191
kategorie artykułu:

Radni Rady Miejskiej w Żarowie obradowali w czwartek, 5 września na XV Sesji.

Podczas posiedzenia podjęli uchwały dotyczące wprowadzenia zmian w budżecie gminy Żarów, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu Mikoszowa, spraw związanych z gospodarką odpadami.

Radni przyjęli także uchwałę, w której wyrazili zgodę na zaciągnięcie pożyczki w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Żarów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łażany”.

Ta uchwała, to upoważnienie Rady Miejskiej dla Burmistrza Żarowa do podpisania umowy pożyczki w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. To zakończenie procedury, którą Rada rozpoczęła podejmując już wcześniej stosowną uchwałę o zaciągnięciu pożyczki. Środki pozyskane z Funduszu przeznaczone są na budowę kanalizacji w Mrowinach, Kalnie i Żarowie przy ul. Słowiańskiej, Świerkowej, Modrzewiowej i Jesiennej. Całkowity koszt zadania wynosi 26 463 406,00 złotych. Dotacja unijna dla tego zadania to 64 procent środków, a pozostałą kwotę będą stanowić środki z pożyczki, które będą służyć zabezpieczeniu środków własnych. Decyzja o przyznaniu środków jest już nam znana, a dzisiejszy projekt uchwały jest elementem uzupełniającym – mówił burmistrz Leszek Michalak.

W sesji Rady Miejskiej uczestniczyli przedstawiciele mieszkańców z nowej części osiedla domków jednorodzinnych w Żarowie, którzy złożyli na ręce burmistrza wnioski do budżetu gminy na rok 2020, dotyczące wykonania prac inwestycyjnych na tym terenie.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
czwartek, 19.9.2019 14:03
środa, 18.9.2019 11:42
wtorek, 17.9.2019 14:55
wtorek, 17.9.2019 10:18
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele