Wyłoniono wykonawcę przebudowy "skrzyżowania śmierci". Pochłonie ponad 11 mln złotych [SZCZEGÓŁY]

poniedziałek, 1.4.2024 14:00 1770 0

Wyłoniono wykonawcę przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania na drodze krajowej nr 5 w Mielęcinie. Wybrano ofertę firmy Bickhardt Bau Polska opiewającą na kwotę ok. 11,6 mln złotych.

- Istniejące skrzyżowanie zostanie przebudowane na czterowlotowe rondo. Obecnie droga krajowa nr 5 krzyżuje się z drogą powiatową łączącą Gościsław z Mielęcinem (DP nr 3396D). Jest to skrzyżowanie kolizyjne z uwagi na dużą liczbę pojazdów, które dojeżdżają do strefy ekonomicznej w Żarowie. Inwestycja swoim zakresem obejmie przede wszystkim przebudowę skrzyżowania zwykłego na skrzyżowanie skanalizowane typu rondo - czterowlotowe z jednym bypassem w kierunku Wrocławia. Rondo będzie posiadało oświetlenie drogowe. Dodatkowo zostanie wybudowane odwodnienie drogi wraz z kanalizacją deszczową oraz wykonane zostaną urządzenia ochrony środowiska - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział we Wrocławiu.

Inwestycja jest finansowana ze środków budżetu państwa i Krajowego Funduszu Drogowego. Szczegóły przetargu można znaleźć TUTAJ.

GDDKiA Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)