Wycieczka na Śnieżkę dla dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodzin

czwartek, 11.8.2022 14:24 597 0

Już 14 sierpnia Fundacja Ładne Historie wraz z dziećmi z niepełnosprawnościami poruszającymi się na specjalistycznych wózkach, ich rodzinami i wolontariuszami, wybierze się na Śnieżkę! Fundacja Ładne Historie ze Świdnicy już od czterech lat organizuje górskie wycieczki integracyjne dla osób z niepełnosprawnościami – intelektualnymi i fizycznymi – oraz ich bliskich. Turystyka górska to szczególna forma rehabilitacji i rekreacji. Tylko w 2021 roku z programu „Łączą nas góry” skorzystały 74 osoby z niepełnosprawnościami wśród 127 wolontariuszy, pokonując wspólnie ponad 92 kilometry. W tegorocznym sezonie zaplanowanych jest 10 wycieczek, które dzięki projektowi Fundacji zyskają zupełnie nowy  wymiar.

Wycieczka na Śnieżkę, organizowana w partnerstwie z firmą Aquapol ze Świebodzic i grupą biegową #Wawrzynteam została zorganizowana na prośbę rodziców, którzy biorą udział w wycieczkach organizowanych przez Fundację od kilku sezonów i poczuli gotowość, żeby sięgnąć po najwyższy szczyt Karkonoszy.
W dalszym ciągu można się zgłaszać się na wolontariat, by pomóc w transporcie wózków na szczyt.

 

- Przed uczestnikami 10 km w jedną stronę i ponad 800 metrów przewyższenia. Dla osób poruszających się na wózkach to spełnienie górskich marzeń, dla wytrawnych piechurów i piechurek rozgrzewka przed czymś trudniejszym. Jeśli należysz do tej drugiej grupy i czujesz, że dasz radę, to zgłoś się na wolontariat - mówi Anna Gerus z Fundacji Ładne Historie.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i dołącz do grona wolontariuszek i wolontariuszy: ladnehistorie.pl/wolontariat/
Więcej informacji organizacyjnych można otrzymać zadając pytanie na adres zapisy@ladnehistorie.pl.

foto - Fundacja Ładne Historie

Dodaj komentarz

Komentarze (0)