Wybrane interwencje Straży Miejskiej w dniach 2-8 lipca

sobota, 10.7.2021 13:30 829 0

Interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w dniach 2-8 lipca 2021 roku. 

2 lipca o godzinie 22.23 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce na przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Kopernika. Na miejscu zastano doskonale znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego, Marka H. Mężczyzna zanieczyścił to miejsce, uniemożliwiając korzystanie z ławki innym osobom. Za swój czyn będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

Następnego dnia o godzinie 11.55 dyżurny dostał zgłoszenie dotyczące awarii jednej z wind peronowych na dworcu PKP Świdnica Miasto. W windzie została uwięziona kobieta z dzieckiem. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano patrol. Funkcjonariusze w trybie awaryjnym opuścili windę i otworzyli drzwi. Pasażerowie zostali uwolnieni, awarię zgłoszono do właściwych służb.

4 lipca o godz. 14.20 patrol Straży Miejskiej w czasie rutynowych działań w rejonie Placu Grunwaldzkiego zatrzymał osobę poszukiwaną przez Policję. Mężczyzna został przekazany do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

7 lipca o godzinie 8.33 dyżurny świdnickiej SM otrzymał zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia betonem jezdni ulicy Metalowców. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Szybko ustalono sprawcę tego czynu. Przeprowadzono rozmowę z kierownikiem budowy, który natychmiast zlecił oczyszczenie drogi.

Tego samego dnia o godz. 19.41 otrzymano informację dotyczącą osób spożywających alkohol w rejonie „Placu z dzikami” przy ulicy Franciszkańskiej. Strażnicy szybko przerwali ten proceder, wypisując mandaty karne.

Następnego dnia wieczorem, o godz. 20.50 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol na podwórku przy ulicy Łukowej. Jeden z nich leżał już bezpośrednio na ziemi, drugi siedział i nadal konsumował napój alkoholowy. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Ze względu na to, iż obaj panowie byli już wielokrotnie karani za podobne wykroczenia, w obu przypadkach sprawy zostaną rozpatrzone przez sąd.

Źródło: sm.swidnica.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)