komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Wspominamy tych, którzy odeszli od nas w ostatnim czasie

piątek, 1.11.2019 06:00 , komentarze: 0 , odsłony: 7041
kategorie artykułu:

Listopad to miesiąc zadumy i refleksji nad przemijającym życiem. Dziś wspominamy zmarłych znanych w lokalnym środowisku, którzy odeszli od nas na przestrzeni tego roku.

22 stycznia zmarł  Kazimierz Bordulak, wieloletni prezes TKKF "Chemik" Żarów.

W pamięci znajomych i przyjaciół pan Kazimierz pozostanie na zawsze jako człowiek niezwykle życzliwy, działacz społeczny, zawsze uśmiechnięty, przyjaciel gminy Żarów.

4 lutego w wieku 94 lat zmarł Kazimierz Mazij, prezes  miejskiego koła związku kombatantów w Świdnicy.

Kazimierz Mazij urodził się pod Lwowem, we wsi Tuliglowy. Brał udział w walkach wojennych, służył m.in. w I dywizji im. Tadeusza Kościuszki.  W 1945 roku został oddelegowany do krakowskiej szkoły oficerskiej. Razem z matką i braćmi zamieszkał w Mysłakowie. Lata pracował w rolnictwie, m.in. w Związku Plantatorów Roślin Okopowych. 

15 marca w wieku 67 lat, w warszawskim szpitalu po krótkiej i ciężkiej chorobie, zmarł senator Platformy Obywatelskiej, Wiesław Kilian.

Wiesław Kilian urodził się 25 lipca 1952 r. w Ząbkowicach Śląskich. Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1998–2002 zasiadał we wrocławskiej radzie miasta z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. Od 2001 do 2002 był członkiem zarządu miasta, później pracował w urzędzie miejskim. W wyborach parlamentarnych w 2011 był bezpartyjnym kandydatem do Senatu z ramienia PO. Uzyskał mandat senatorski, otrzymując 35 461 głosów. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, uzyskując 36 383 głosy.

4 kwietnia w wyniku nieszczęśliwego wypadku zmarł wieloletni sołtys Kątek, Marek Dybul.

Tragiczna śmierć pana Marka wstrząsnęła także klubem Sudety Kątki.

Sudety Kątki pogrążone w żałobie. Tragiczna śmierć prezesa Marka Dybula jest dla nas szokiem.. Założyciela naszego klubu, inicjatora powstania boiska sportowego. Od 1974 roku dążył do jak najlepszych sukcesów. Człowiek, który był ostoją drużyny potrafił poderwać do działania każdego. Zawsze miał czas i pomocną dłoń, nigdy nie odwracał się od problemu. Cały swój wolny czas poświęcał drużynie, dążył do poprawy i wyglądu boiska. Opiekował się zawodnikami od kołyski, każdy z nas miał przyjemność tego doświadczyć... - napisali klubowicze.

18 kwietnia w wieku 90 lat zmarł ksiądz Tadeusz Dudek, wieloletni proboszcz parafii w Strzelcach.

Za swoje zasługi i wzorową postawę kapłana w dniu 20 listopada 2000 r. został wyniesiony przez J.E. Henryka kardynała Gulbinowicza do godności Kanonika honorowego Extra Numerum Prześwietnej Kapituły Kolegiackiej Świętego Krzyża.

W grudniu 2015 roku ksiądz Tadeusz Dudek został pierwszym mieszkańcem gminy, który otrzymał tytuł Zasłużony dla Gminy Marcinowice. Przeszedł na emeryturę 22 czerwca 2009 r.

W ciągu 50 lat posługi kapłańskiej proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Strzelcach (od 1958 do 2008 r.) ochrzcił 1439 dzieci, pobłogosławił 612 małżeństw, pochował 613 swoich parafian i rozdał 766.500 komunii św.

5 lipca po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 72 lat zmarła Danuta Saul-Kawka, świdniczanka, poetka, społecznik.

Danuta Saul-Kawka była także radną Rady Miasta Świdnica oraz Kawalerem Orderu Uśmiechu, którym została wyróżniona w 2005 roku przez kapitułę. Choć los nie szczędził jej problemów, przez lata walczyła o prawa dzieci.

Po długiej i trudnej walce z chorobą w poniedziałek 9 września zmarł proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca N.M.P w Jaworzynie Śląskiej ks. Janusz Stokłosa.

Duchowny w czerwcu świętował 38-lecie święceń kapłańskich. Przez wiele lat związany był z jaworzyńskim kościołem. Pochodził z Żarowa.

Ksiądz Janusz STOKŁOSA urodził się 4 lutego 1955 roku w Świdnicy, jako drugie dziecko Józefa i Wiktorii zd. Rojek. Ochrzczony został 9 lutego 1955 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie, tam też przyjął Sakrament Bierzmowania w dniu 12 maja 1968 roku. Do szkoły Podstawowej uczęszczał w Żarowie. Następnie został przyjęty do Technikum Mechanicznego we Wrocławiu, gdzie złożył egzamin dojrzałości w 1975 r. Po zdaniu egzaminu maturalnego zgłosił się do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Święcenia diakonatu otrzymał  25.06.1980 r. w katedrze wrocławskiej z rąk J. E. Ks. Abpa Henryka Gulbinowicza. 

3 października zmarł nagle Zbigniew Kubiaczyk, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Świdnicy oraz zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala Latawiec. Miał 63 lata.

Zbigniew Kubiaczyk od 2012 roku pełnił obowiązki dyrektora ds. lecznictwa w świdnickim szpitalu. Od lat pomagał pacjentkom. Był specjalistą w zakresie położnictwa i ginekologii. 

 

Wasze komentarze

piątek, 18.9.2020 08:33
czwartek, 17.9.2020 09:06
20
środa, 16.9.2020 10:30
1
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Panek car sharing
Panek car sharing
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica