komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Wspólne działania świdnickich policjantów i pracowników MOPS na rzecz bezdomnych

czwartek, 7.1.2021 09:22 , komentarze: 0 , odsłony: 782
kategorie artykułu:

Dzielnicowi świdnickiej komendy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy 31 grudnia 2020roku przeprowadzili kolejne działania pomocowe. Za każdym razem te działania mają jeden cel -pomoc osobom bezdomnym.

W trakcie działań sprawdzano miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne i potrzebujące naszej pomocy. Każda z osób w czasie takiej wizyty otrzymała ciepły posiłek, ale na tym wizyta się nie zakończyła. Osobom bezdomnym proponowano  pomoc- informując o możliwości skorzystania ze stałych jej form, ale również są o możliwościach uzyskania ciepłego posiłku czy odzieży. Jest to bardzo ważne szczególnie gdy niskie temperatury stanowią zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

Apelujemy do Państwa. Jeśli zauważymy osoby bezdomne  w miejscach, w których są oni narażeni na wyziębienie czy zamarznięcie,  nie pozostańmy obojętni.  Informujmy o tym policję oraz instytucje pomocowe. Policjanci w trakcie codziennej służby stale kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzają i weryfikują też każdą otrzymaną informację.

Przypominamy, że korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy sygnalizować problemy osób bezdomnych i wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień pomagają takim osobom. KMZB w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię: „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Apelujemy by wykorzystywać możliwości jakie daje nam KMZB i jeśli jest to możliwe dodawać opis, bo to ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących.

Pamiętajmy, informacje wymagające natychmiastowego działania przekazujemy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 18.1.2021 14:17
1
sobota, 16.1.2021 09:24
1
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica