komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 16 kwietnia 2021

Kseni, Cecylii

Wsiedli pijani za kierownicę

sobota, 3.4.2021 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 926
kategorie artykułu:

Nietrzeźwi kierujący to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo wielu apeli i kampanii, na drogach powiatu wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Świdniccy policjanci ostatniej doby, wyeliminowała z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami w Świdnicy i w Strzegomiu. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, stanowczo reagują na wszelkie rażące naruszenia przepisów, dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdego dnia mundurowi przeprowadzają na drogach naszego powiatu wiele kontroli drogowych, podczas których niestety zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Również i minionej doby funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę mimo spożywanego wcześniej alkoholu.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez świdnicką drogówkę wczoraj po północy w Strzegomiu. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego oplem alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest nietrzeźwy. W organizmie 18-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, znajdowało się blisko 1,4 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Kolejny kierujący na „podwójnym gazie” został wyeliminowany z ruchu na terenie Świdnicy tuż przed północą. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu 36-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem marki VW, wykazało blisko 1,3 promila w organizmie. Po sprawdzeniu okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za swoje postępowanie również odpowie przed sądem

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet na 2 lata pozbawienia wolności. Teraz o losie mężczyzn zdecyduje sąd

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
1
czwartek, 15.4.2021 12:50
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica