komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

sobota, 16 lutego 2019

Danuty, Julianny

Wolontariusze z Hiszpanii i Włoch odwiedzili Gniewków

czwartek, 31.1.2019 11:50 , komentarze: 0 , odsłony: 451
kategorie artykułu:

Była to już druga wizyta wolontariuszy w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie. Na początku grudnia ubiegłego roku placówkę odwiedziły Anna i Mara - wolontariuszki z Włoch i Hiszpanii, a tematem przewodnim warsztatów była tolerancja.

Możliwość obcowania z innymi kulturami pozwoliła na większy dystans i jaśniejsze wyobrażenia o kulturach, które nas otaczają. Studentki nie tylko przekazały na zajęciach ważne wartości i tradycje ze swoich krajów, ale także sama ich obecność stanowiła istotną rolę w tym spotkaniu. Podczas warsztatów klasa III z Gniewkowa oraz przedstawiciele klasy III z Roztoki mieli możliwość poznać bliżej tradycje włoskie i hiszpańskie oraz wziąć udział w zabawach przygotowanych dla nich przez wolontariuszki. Uczniowie nie tylko skorzystali z możliwości bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim, ale także porównali życie w Polsce, we Włoszech i w Hiszpanii.

Studentki ze stowarzyszenia Semper Avanti były bardzo zadowolone z wizyty w szkole i zapowiedziały już kolejną w maju. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami dla wolontariuszy i przedstawicieli z Roztoki za przyjęcie zaproszenia i przybycie na warsztaty.

źródło: UG Dobromierz

 

Wasze komentarze


piątek, 15.2.2019 10:51
3
piątek, 15.2.2019 08:42
16
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D