komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 23 września 2020

Tekli, Boguslawa

Włamał się do mieszkania. Został zatrzymany

środa, 14.8.2019 13:44 , komentarze: 2 , odsłony: 2562
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sobótce, namierzyli i zatrzymali osobę podejrzaną o włamanie do mieszkania. Sprawca wpadł kilkanaście minut po zdarzeniu, gdy pospiesznie próbował oddalić się z miejsca przestępstwa. 40-letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego, grozić może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

       Fot. Pixabay

Dobry policjant powinien znać rejon służbowy, jak własną kieszeń. Dzięki temu np. namierzenie sprawcy czynu zabronionego, może być o wiele łatwiejsze. Funkcjonariusz może wtedy przypuszczać, którędy będzie uciekał podejrzany lub gdzie może się ukryć.

W ubiegłym tygodniu policjanci z komisariatu z podwrocławskiej Sobótki potwierdzili tą tezę i w ciągu kilku minut od zdarzenia, zatrzymali sprawcę włamania do jednej z posesji.

Chwilę wcześniej, mundurowi z Sobótki podczas popołudniowej służby, otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców Jordanowa Śląskiego. Poinformował on policjantów, że drzwi do jego mieszkania są uszkodzone i prawdopodobnie ktoś się tam włamał. Funkcjonariusze błyskawicznie pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie zauważyli nie tylko uszkodzone drzwi, ale również okno od kuchni, a także otwarte okno pokoju. Na jednym z parapetów ujawnili ślady obuwia, co sugerowało, że włamywacz uciekł przez okno. Policjanci szybko ustalili rysopis osoby podejrzanej i ruszyli w pościg za przestępcą. Wiedząc, jakie mogą być drogi ucieczki włamywacza, postanowili je natychmiast skontrolować. Już kilkanaście minut później, na jednej z ulic Jordanowa Śląskiego zauważyli mężczyznę, który odpowiadał uzyskanemu wcześniej rysopisowi.

40-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego został zatrzymany i przyznał się do włamania, ale nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego to zrobił. Badanie wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna został doprowadzony do aresztu. Sprawą zajmie się teraz sąd, który zgodnie z obowiązującymi przepisami, może orzec wobec podejrzanego karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Wasze komentarze

Co to za włamywacz więcej zniszczy niż to warte ludzie...
czwartek, 15.08.2019 09:00 autor: Totalny debil
Dobra robota policjantów jednego włamywacza mniej.
środa, 14.08.2019 15:12 autor: Gość
poniedziałek, 21.9.2020 09:50
31
poniedziałek, 21.9.2020 10:03
niedziela, 20.9.2020 08:49
sobota, 19.9.2020 19:25
piątek, 18.9.2020 08:33
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Panek car sharing
Panek car sharing
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D