komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 26 czerwca 2019

Jana, Pawla

Wizyta Erasmusowych gości w Jaroszowie

czwartek, 23.5.2019 11:38 , komentarze: 0 , odsłony: 142
kategorie artykułu:

Od 13 do 18 maja 2019 r. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie po raz pierwszy gościł 19 uczniów i 16 nauczycieli z Hiszpanii, Estonii, Włoch i Francji w ramach realizowanego od września 2018 r. projektu „YES +” będącego jednym z wielu unijnych programów edukacyjnych Erasmus+.

Przygotowania do tak dużego przedsięwzięcia trwały już od kilku miesięcy. Poprzedzone były wyjazdami uczniów i nauczycieli do Francji i Hiszpanii. Koordynatorkami projektu są nauczycielki: Joanna Pietras i Monika Bytnar – Gołembiowska.

W drugim dniu pobytu przyjaciół z Erasmusa, przedszkolaki oraz uczniowie z klas 1–5 przygotowali program artystyczny, w którym pokazali nie tylko swoje zdolności taneczne, ale i wokalne. Goście zwiedzili także szkołę i jaroszowski kościół, a wieczorem dzieci zostały zaproszone przez Rodziców na piknik na posesji Państwa Justyny i Krzysztofa Kowalczyków w Jaroszowie.

Plan pobytu Gości był bardzo atrakcyjny, ponieważ przygotowano wyjazdy do Zamku Książ, arboretum w Wojsławicach i do Wrocławia. Dzieci brały także udział we wspólnym sadzeniu pelargonii, które upiększyły szkołę.

Piątek – 17 maja – wypełniony był atrakcjami turystycznymi, z których słynie Strzegom. Gra terenowa po mieście pokazała uroki miasta. Goście zostali również przyjęci w miejskim ratuszu przez skarbnik gminy – panią Lucynę Jurek.

Kolejny etap zwiedzania miasta rozpoczął się na dziedzińcu CAS „Karmel”, by później wspiąć się na taras widokowy na Górze Krzyżowej, a kilkugodzinny pobyt w Strzegomiu zakończono w firmie „Granex”, gdzie ciekawe „kamieniarskie” historie opowiadał pan Krzysztof Skolak.

Wieczorem, na podwórku szkolnym, odbył się pożegnalna uroczystość „Erasmusowej Rodziny”. Podczas oficjalnej części burmistrz – Zbigniew Suchyta wraz dyrektor szkoły – Beatą Jankiewicz wręczyli nauczycielom i uczniom certyfikaty potwierdzające udział w polskiej części projektu „YES+”. Wśród gości byli także: radna – Krystyna Lewicka, ks. proboszcz Marek Krysiak i sołtys wsi – Zofia Rułka.

Podziękowania otrzymali także Rodzice, którzy gościli w swych domach dzieci z różnych krajów. Zaangażowanie Rodziców i ich współpraca z gronem pedagogicznym była dowodem doskonałych relacji, które zostały docenione przez nauczycieli zagranicznych.

To dopiero półmetek realizacji projektu „YES+” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie, który zakończy się za rok w Estonii. Korzyści płynące dla uczniów z realizacji zadań ogrodniczych i rękodzielniczych są niezmierzalne. Uczniowie mają okazję nie tylko ćwiczyć język angielski, ale także znaleźć motywację do jeszcze bardziej intensywnej nauki języka obcego.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 14 min temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wtorek, 25.6.2019 09:50
poniedziałek, 24.6.2019 14:37
poniedziałek, 24.6.2019 14:34
poniedziałek, 24.6.2019 14:16
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra