komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Więzienie za podżeganie do zabicia psa

poniedziałek, 14.7.2014 13:54 , komentarze: 0 , odsłony: 592
kategorie artykułu:

Od początku nie przyznawała się do winy, jej zeznania były niespójne i nielogiczne - to wziął pod uwagę uznając za winną i skazując m.in. na 8 miesięcy pozbawienia wolności Krystynę B. z Bukowa, która w sposób bestialski namówiła do pozbycia się 8-letniego psa o imieniu Nero, swojego sąsiada.

Przypomnijmy, że chodzi o wywołującą skrajne emocje sprawę Nera - aktualnie Alka, którego z zmiażdżoną czaszką i wieloma innymi obrażeniami w lutym 2013 roku, zawiązanego w worku po ziemniakach, odnalazło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział we Wrocławiu.

W moim mniemaniu oskarżona nie tylko podżegała do zabicia psa, ale działania podjęte przez Krystynę B. - wielokrotne namawianie do zabicia psa Jana S., który nie miał powodu by kłamać, dostarczenie mu psa i tępego narzędzia, świadczą o tym, że Krystyna B. jest winna współsprawstwa usiłowania zabicia psa- podsumował sędzia Marek Żurawski. - Linia obrony Krystyny B. jest niespójna, momentami sama zaprzeczała swoim tezom. Mieliśmy do czynienia z wyjątkowo okrutnym przypadkiem potraktowania zwierzęcia, z jakim do tej pory się nie spotkałem w swojej karierze zawodowej - kontynuował uzasadniając wyrok.

Sąd wziął pod uwagę wiek, wykształcenie, doświadczenia życiowe, niekaralność i fakt, że będąc rencistką, oskarżona posiada na utrzymaniu jeszcze niepełnosprawną córkę, i uznał za karę sprawiedliwą 8 miesięcy pozbawienia wolności (Jan S. otrzymał 6 miesięcy), 2,5 tys. zł. nawiązki na rzecz TOZ Wrocław oraz zakaz posiadania zwierząt, za wyjątkiem zwierząt gospodarskich.

Nie spodziewaliśmy się takiego wyroku w ogóle - cieszą się przedstawiciele TOZ i ich pełnomocnik Patrycja Chabier. - Sądziliśmy, że sąd podtrzyma 4 miesiące, ale nie 8 - to podwójna kara, dlatego jesteśmy usatysfakcjonowani wyrokiem - komentują.

Biorąc pod uwagę ciężką sytuację bytową rodziny kobiety, sąd zdecydował także, że wszelkie koszty procesów poniesie skarb państwa.

Wyrok nie jest prawomocny. Skazanej przysługuje apelacja, którą musi złożyć w ciągu 7 dni.

Czytaj także: KARA WIĘZIENIA DLA SPRAWCY SKATOWANIA PSA? ODBYŁA SIĘ PIERWSZA ROZPRAWA

Skatował psa, bo za dużo jadł

Marlena Mech

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.9.2020 09:50
26
poniedziałek, 21.9.2020 10:03
niedziela, 20.9.2020 08:49
sobota, 19.9.2020 19:25
piątek, 18.9.2020 08:33
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Panek car sharing
Panek car sharing
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele